Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’te İrem Derici İle 19 Mayıs Coşkusu

Edremit’te İrem Derici İle 19 Mayıs Coşkusu
20 Mayıs 2022 - 14:40

Edremit’te İrem Derici İle 19 Mayıs Coşkusu

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Edremit ilçesinde fener alayı ve İrem Derici konseriyle büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

 

MARŞ VE SLOGANLARLA YÜRÜNDÜ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Edremit ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.Belediyeden edinilen bilgiye göre Gündüz düzenlenen resmi törenlerin ardından Altınoluk Mahallesi’nde alayı ve ardından ünlü sanatçı İrem Derici konseri gerçekleştirildi. Altınoluk Köy Meydanı’ndan başlayan fener alayında binlerce kişi meşaleler ve açılan 250 metrelik Türk ve bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyarak Altınoluk kordona kadar marşlar ve sloganlar işliğinde yürüdü.

 

 

‘’SEVDAMIZIN ADI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’’

Konser öncesi bir konuşma yapan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Başkan Arslan konuşmasında;  “Biz bir kişiyi çok ama çok sevdik. 19. yüzyıla 19 yıl kala dünyaya geldi. Çanakkale’nin kınalı kuzularının 19. Tümen komutanıydı. Özgürlüğümüz için, vatanımız için 19 Mayısta Samsun’daydı. Bizim için dövüştü, direndi ve 19 Eylülde gazi oldu. Biz mavi gözlü, ismi 19 harfli bir lidere sevdalandık. O sevdamızın da, o aşkımızın da adı: Mustafa Kemal Atatürk’tür.

‘’YAKINDA GÜZEL GÜNLER GELECEK’’

Arslan: ‘’ Siz ümitsizliğe kapılamazsınız, paranız olmayabilir. Atatürk’ün de yoktu! Aileniz belki zengin değil. Atatürk’ün de değildi! Torpiliniz, dayınız belki hiç yok. Atatürk’ün de yoktu. Ama ben bugün bir şeyden çok eminim. Her şey değişecek. Yakında güzel günler gelecek. Motorlar maviliklere sürülecek. Çünkü yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, Türk Gençliğiyiz. Ve de asla vazgeçmeyeceğiz’’dedi.

 

 

‘’GENÇLİK İÇİN DEVRAN DÖNECEK’’

Edremit Belediye Başkanı Hasan Selman Arslan konuşmasında: ‘’ Bir yandan onun şarkılarına eşlik ederken, Bir yandan da ilerde daha güzel bayramlar yaşayacağınıza inanın. Bugün bayramı, şanına layık bir şekilde yaşayın. Hüznü atın. Umutsuzluğu silin. Çünkü gün gelecek, gençlik için devran dönecek.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına selam olsun. Yaşasın Gençliğimiz, Yaşasın Bayramımız, Yaşasın Atatürkümüz” dedi.

İREM DERİCİ SAHNE ALDI

Konuşmaların ardından ünlü sanatçı İrem Derici sahne aldı. Eski ve yeni seslendirdiği eserleri ile katılanlara güzel bir gece yaşattı. Sahne ve performansı ile özellikle gençleri coşturdu.   Konser sonunda Başkan Arslan, izleyiciler arasından sahneye davet ettiği gençlerle birlikte İrem Derici’ye çiçek verdi. Hep birlikte söylenen 10. Yıl Marşı eşliğinde konser sona erdi.  Fener alayı ve konsere yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Haber: Serap Tetik Acar

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.