Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’te Şiddetli Yağışlara Önlem Edremit Yağmurlara Karşı Hazır

Edremit’te Şiddetli Yağışlara Önlem Edremit Yağmurlara Karşı Hazır
07 Eylül 2021 - 14:09

Edremit’te Şiddetli Yağışlara Önlem Edremit Yağmurlara Karşı Hazır

Edremit Belediyesi şiddetli yağışlara karşı kış ayları öncesi yağmursuyu bertarafını sağlayan menfezlerin temizlik çalışmasını ayrıca hızlandırdı.

Kent genelinde etkili olması beklenen sağanak yağışlar öncesi Edremit Belediyesi’ne bağlı ekipler 7 gün 24 saat görevde. Edremit’teki taşkın tehlikelerine karşı, menfez ve mazgallar temizliyorlar. Edremit merkezi Gençlik Caddesi, Edremit Vergi Dairesi, Tugay Komutanlığı ve Üçgen Park mevkindeki belirlenen noktalarda temizlik yapılırken, ayrıca çalışmalar ilçe genelinde devam edecek.

HIZLA ÖNLEMLER ALDIK

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, “Türkiye’de yaşanan afetler bize gösteriyor ki, şiddetli yağışlarda taşkın ve ayrıca su baskınlarına karşı hızla önlem alınması birçok zararın ve olumsuzluğun engellenmesi adına çok önemli. Bunun yanı sıra temizlik çalışmalarının hız kazanmasıyla pandeminin getirdiği sorunları ortadan kaldırarak, halk sağlığını gözetiyor ve ayrıca çevre kirliliğine de son veriyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.