Gündemİlçe Haberleri

Edremit’te Yeni Geri Dönüşüm Projeleri Hayata Geçiyor

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş: "Geri dönüşümle çevreyi koruyor, ekonomiye katkı sağlıyoruz."

Edremit’te Yeni Geri Dönüşüm Projeleri Hayata Geçiyor

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş: “Geri dönüşümle çevreyi koruyor, ekonomiye katkı sağlıyoruz.”

Edremit Belediyesi, geri dönüşüm alanında yeni projelerle çevreyi korumayı ve ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyor. Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Ekolojik Çevre Geri Dönüşüm Ltd. Şti. ile gerçekleştirilen toplantıda, mekanik ön ayrıştırma sistemi üzerine planlanan projeleri ele aldı.

Edremitte Yeni Geri Donusum Projeleri Hayata Geciyor 1

Toplantıya, Belediye Meclis Üyesi Coşkun Taşkın, Temizlik İşleri Müdürü İsmail Hakkı Akkoyun, Destek Hizmetleri Müdürü Emre Kıdanlı, Ekolojik Geri Dönüşüm Ltd. Şti. sahibi Senan Savcı ve Erkan Savcı, İşletme Müdürü Engin Sağdıç ve Çevre Mühendisi Gökçe Güner katıldı.

Toplantıdan önce, Başkan Ertaş, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde incelemelerde bulunarak merkezin işleyişi ve geri dönüşüm süreçleri hakkında bilgi aldı. Ertaş, “Bu merkez, atıkların doğru şekilde ayrıştırılması ve geri dönüştürülmesi açısından kritik bir öneme sahip. Buradaki çalışmalar, çevremizin korunmasına ve ekonomimize katkı sağlıyor” dedi.

Edremitte Yeni Geri Donusum Projeleri Hayata Geciyor 2

Toplantıda, en az 100 kişiye iş imkanı sağlanması, doğal kaynakların korunması, ekonomiye katkı sağlanması, çevresel etkilerin azaltılması, atık yönetiminin kolaylaştırılması ve geri dönüşümün teşvik edilmesi konuları ele alındı. Başkan Ertaş, “Bu projeler hem istihdamı artıracak hem de çevremizi koruyarak ekonomimize önemli katkılar sağlayacaktır. Bu sayede hem çevresel hem de ekonomik anlamda büyük kazanımlar elde edeceğimize inanıyoruz. Edremit Belediyesi olarak sürdürülebilir bir gelecek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

Edremitte Yeni Geri Donusum Projeleri Hayata Geciyor 3

Toplantıda, projelerin detayları ve uygulanabilirliği üzerine kapsamlı değerlendirmeler yapılarak, bir yol haritası belirlendi. Katılımcılar, işbirliğinin önemine vurgu yaparak, gelecekteki adımların planlanmasında ortak hareket etme kararı aldılar.

Bandırma’ya Estetik Dokunuş

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu