Gündemİlçe Haberleri

Edremit’te Yollar Kısa Sürede Göle Döndü

Balıkesir'in Edremit ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmur, yolları göle çevirirken, belediye ve itfaiye ekipleri tıkanan mazgalları açmak için yoğun çaba sarf etti.

Edremit’te Yollar Kısa Sürede Göle Döndü

Balıkesir’in Edremit ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Aniden kapanan havanın ardından gelen şiddetli yağmur, Edremit merkezde yolları kısa sürede göle çevirdi.

Belediye ve İtfaiye Ekipleri Seferber Oldu

Yoğun yağış nedeniyle tıkanan mazgalları açmak için belediye ve itfaiye ekipleri harekete geçti. Ekipler, su baskınlarını önlemek amacıyla yoğun bir çalışma yürüttü. Ancak yağmurun etkisiyle yolların suyla dolması, trafikte aksamalar ve yayaların zor anlar yaşamasına neden oldu.

Edremit'Te Yollar Kısa Sürede Göle Döndü
Edremit/Balıkesir

Vatandaşlar Yağmurdan Korunmaya Çalıştı

Sağanak yağmurun etkisini göstermesiyle birlikte, vatandaşlar saçak altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Edremit’te öğleden sonra da yağışın etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, ani sel ve su baskınlarına karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Edremit’te sağanak yağışların yarattığı olumsuz koşullar nedeniyle vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

 

 

Haber: Bülten

Uyarı Geldi! Kuvvetli Yağış Balıkesir’in Kapısında

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu