Balıkesir Merhaba Gazetesi

Edremit’ten gelip protesto ettiler

Edremit’ten gelip protesto ettiler
03 Ekim 2014 - 0:07

Genel

02

 

İlçelerinde yabancı dolmuşçuların hatlarına girerek haksız rekabet yaptığını, belediye yönetiminin ise sessiz kaldığını ile süren  Edremitli dolmuşçular, Büyükşehir Belediye binası önünde protesto açıklamasında bulundu.

Edremitli dolmuşçular, ilçelerinde hatlarına başka dolmuşçuların girerek haksız rekabette bulunduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin ise aldığı karara rağmen bu yapılanlara sessiz kaldığını ileri sürerek Büyükşehir Belediyesi önünde protesto açıklamasında bulundu.

Edremit S.S. Dolmuş-Otomobil-Taksiciler Kooperatifi Başkanı Etem Sözer, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın daha önce bir karar alarak söz konusu dolmuşların E-87 karayolunu kullanarak, ilçe merkezine girmeden doğrudan otogara girmesi yönünde bir kararı olduğunu, fakat bunu uygulamadığını ileri sürdü. Sözer, bu durumdan 57 üyelerinin mağdur olduğunu, bir an önce yanlışın düzeltilmesini istediklerini belirtti.

Kooperatif üyelerinden Ümit Demiral da, daha önce B.B.Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı’nın lehlerinde verdiği kararı ‘ne olduysa?’ uygulamaktan vazgeçtiğini söyledi. Demiral, bu kararda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Balıkesir eski Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun müdahalesinin etkili olduğunu ileri sürerek, “Eremit’te keyfi, siyasi bir uygulama ile mağdur edildiklerini” ileri sürdü. Edremitli dolmuşçular, Büyükşehir Belediyesi önünde yaptıkları açıklama sonrasında yetkililerle görüşmek için belediye binasına girdiler. HABER: HAYATİ KARAKURT

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.