Balıkesir Merhaba Gazetesi

EGE TÜRK TV’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

EGE TÜRK TV’DEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ
08 Ekim 2014 - 0:54

Genel

07

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımı ile önceki gün Saruhan Medya A.Ş Ege Türk Ulusal televizyon kanalının açılışı görkemli bir törenle açıldı.

Ege türk TV’nin açılışında konuşan Arınç, “Hayırlı olsun temennisinde bulunduğu konuşmasında ,Ulusal televizyonlarda haber saatine bakarsanız birbirinin kopyasıdır. Ben kumanda aletini en iyi kullananlardan birisiyim, hanım şikayet ediyor bir şeyi de izletmedin diye. Hemen değiştiririm.Bir televizyonda kazadan bahsediliyorsa zaplayın, öbüründe 2 dakika sonra, öbüründe 3 dakika sonra aynı haber gelecektir. diyerek Ege TürkTV’nin bu konuda farklı olacağını ümit ettiğini söyledi.

DSC_2052

BURAYI KEŞFETMİŞ

Edremit Körfezi’nde, uydudan yayın yapan Egetürk TV’nin açılışında, körfezin, tabiatıyla, deniziyle, kaplıcasıyla, ulaşım imkanlarıyla, Kazdağları ile suyuyla, güneşiyle dünya cennetlerinden birisi olduğunu söyleyen Bülent Arınç, Manisalı olduğu için yıllarca bölgeye gelip gittiğini belirtti.”Körfez tatil beldesi Güre’de, devremülkümüz vardı. Bir hafta, 10 gün fırsat buldukça kalırdık. Harabe halinde, yıkıldı, umarım yenisi yapılır tekrar geliriz. İnşallah Belediye Başkanımız, değerli dostumuz Kamil Saka (Edremit Belediye Başkanı) beyin yardımlarıyla bu işi kısa zamanda bitiririz” dedi.Bölgenin oksijeni bol havası güzel bir yer olarak dikkati çektiğini vurgulayan Arınç, “Deniz ile kaplıcanın birleştiği başka bir yer var mı bilmiyorum ama neresine bakarsanız bakın her yeri güzellikler içinde muhteşem bir yer.Eski başbakan rahmetli Necmettin Erbakan’ın yıllar önce burayı keşfetmiş diyerek, şöyle konuştu: “Burada istirahat ederken bizleri de davet ederdi. Bizler de bazen otobüsler bazen de taksilerle gelirdik. Bize ders verirdi, anlatırdı konuşurdu, biz de mutlu olurduk. Biz, Altınoluk’u, bu bölgeyi onun yol göstermesiyle, işaret etmesiyle tanıdık. Bu yerleri bütün Türkiye’ye tanıtmıştı. Akçay, Kadıköy, Altınoluk, Güre, Ayvacık ve diğerleri çok güzel yerler. Buraların her karışından istifade etmemiz lazım. Ediyoruz, daha fazla edeceğiz.”

0000000000

TELEVİZYON ÖNEMLİDİR

Arınç, televizyon yayıncılığının çok önemli olduğunu, insanların, yazılı medyadan basından çok görsel medyaya ilgi duyduğunu söyledi. Başbakan Yardımcılığı döneminde bir süre TRT, Anadolu Ajansı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) sorumlu olduğunu anımsatan Arınç, “Ben geldiğimde eskimiş RTÜK Kanunu vardı. 1994’te çıkmıştı. 20 yıla yakın zaman geçmişti, eskimişti, ihtiyaçlara cevap veremiyordu” dedi.

İNTERNET MEDYASINA KANUN YOK
İnternet medyasıyla ilgili bir kanunun bulunmadığını belirten Arınç, İnternette öyle haber siteleri var ki, yazılı basının 10 misli okunuyor.’Dedi.Arınç, Elde kağıt yok ama tıkladığınızda kendi gazetesinden daha fazla okunuyor. Örnek, hürriyet.com, Hürriyet Gazetesi’nin 5 misli takip ediliyor. Gazete 400 bin satıyorsa öbürü 2,5 milyon tıklanıyor. Bunların da gazeteci kapsamına, basın kanunu içine alınması lazım.’şeklinde konuştu. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, internetteki bazı haber sitelerinin yazılı basının 10 misli okunduğunu belirterek, “Elde kağıt yok ama tıkladığınızda kendi gazetesinden daha fazla okunuyor. Örnek, hürriyet.com, Hürriyet Gazetesi’nin 5 misli takip ediliyor. Gazete 400 bin satıyorsa diğeri 2,5 milyon tıklanıyor” dedi.
GAZETE OKUMADIKÇA RAHAT ETMEM
Benim gibi biraz eski kafalı adamlar 8 gazeteyi hatmetmedikçe rahat etmezler diyen Arınç, Bu kadar telaş içinde bunu okuyamadım diye evin bir köşesine yığarsanız hanımla kavgaya başlarsınız. Canım Ipad denen bir şey var. Orada bütün yazarlar var. Sayfaları birer birer veriyor. Benimki eski kafa gazetenin kağıdını elime alacağım, ondan sonra da ıslak mendille elimi sileceğim çünkü.yüzüne sürersen simsiyah olur ” HABER:KAMİL AKYÜREK
FOTO ALTI

Açılış kurdelesini Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve televizyon kanalının sahibi Necati Saruhan ile birlikte kesti.

foto altı 00000000000000000
Arınç, televizyon yayıncılığının çok önemli olduğunu, insanların, yazılı medyadan basından çok görsel medyaya ilgi duyduğunu söyledi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.