EtkinlikEğitimGündemTürkiye Gündemi

Eğitim Sen “Eğitim Emekçilerimiz İçin Buradayız”

İstanbul Eyüp Sultan'da bir özel okulda  öğretmenin öldürülmesi olayı ve sonrasında başlatılan eylem Balıkesir AHP Meydanında gerçekleşti.

Eğitim Sen “Eğitim Emekçilerimiz İçin Buradayız”

İstanbul Eyüp Sultan’da bir özel okulda  öğretmenin öldürülmesi olayı ve sonrasında başlatılan eylem Balıkesir AHP Meydanında gerçekleşti.

Öğretmenlerin can güvenliğinin sağlanması ve eğitim ortamlarının şiddetten arındırılması için eylem yapan eğitimciler Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Egitim Sen Egitim Emekcilerimiz Icin Buradayiz 1

Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Gürbüz Şahin MERHABA’ya yaptığı değerlendirmede, eğitim emekçilerinin maruz kaldığı mobbinge ve liyakatsizliğe dikkat çekti.

Egitim Sen Egitim Emekcilerimiz Icin Buradayiz 4

Ayrıca toplumun her kesiminde benzer sorunlarla karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Egitim Sen Egitim Emekcilerimiz Icin Buradayiz 2

“Bu Bir Sosyal Patlama”

Şahin, “Bugün aslında görünürde bir eğitim emekçisinin bir cinayete kurban gitmesi üzerine toplandık ama bizim yıllardır haykırdığımız taleplerimiz olan eğitim emekçilerinin canını inciten, yoksulluk sınırının altında çalışmak zorunda bırakan mobinge, liyakatsızlığa karşı bir araya geldik.

Egitim Sen Egitim Emekcilerimiz Icin Buradayiz 3

Birikmiş bir öfkenin ifadesi bu. Toplumun her alanında bütün emekçiler açısından aynı durum söz konusu.  Biz bu sosyal patlamanın bir an önce halkın örgütlü birlikteliği üzerinden, emekten yana bir Türkiye’nin emekçilerinin gerçek anlamda iktidar olduğu Türkiye mücadelesinin ilk adımı olarak görüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Eğitim Bir Sen “Şiddete karşı yasal düzenleme istiyoruz”

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu