Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eğitim-Sen’den Müdür’e ‘sıfır’

Eğitim-Sen’den Müdür’e ‘sıfır’
23 Ocak 2015 - 0:04

Genel

Eğitim-Sen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e karne verdi. Eğitimcilerin, verdiği temsili karne sıfırlarla doluydu. ‘Haksız Şube Müdürü Atamaları’ ve ‘Yandaş Müdür Atamaları’ derslerinden ise Milli Eğitim Müdürü, 10 üzerinden ‘tam not’ aldı.

2014-2015 eğitim-öğretim dönemi yarı yıl tatiline girerken, öğrenciler, karnelerini almaya hazırlanırken, Eğitim-Sen Balıkesir Şubesi de, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz için temsili bir karne hazırlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uygulamalarını hicveden bir protestoda bulundu.  Eğitim-Sen’in düzenlediği karnede Müdür Cengiz’in ders notları sıfırlarla doluydu. Cengiz, bütün derslerden sıfır alırken ‘Haksız Şube Müdürü Atamaları’ dersinden 10, ‘Yandaş Müdür Yardımcısı Atamaları’ dersinden ise 10 tam not aldı. Temsili karnede Müdürlerin Değerlendirilmesi: 0, Okulların Eğitim-Öğretime Hazırlığı: 1, Yargı Kararlarının Uygulanması dersleri ise 0 idi.

Eğitim-Sen’liler, bu karne ile okul yöneticilerinin atanmasında, öğretmenlerin atanmasında, yargı kararlarının uygulanmasında yapılan haksızlıklara dikkat çekerek ilginç bir protestoda bulundular.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Dün sendika binasında yapılan basın toplantısında Eğitim-Sen Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim alanında attığı her adımda öğretmen, öğrenci ve velileri mağdur ettiğini, paralı eğitim uygulamalarının artırıldığını, sınıfsal çelişkilerin eğitim üzerinden yapılan uygulamalarla daha da belirginleştiğini belirtti. Bulut, “2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk yarısı eğitimin acil çözüm bekleyen sorunlarının arttığı, kamu kaynaklarının özel okullara aktarıldığı, TOEG yerleştirmelerinin işkenceye dönüştüğü, eğitimde bilimden çok dini referanslara göre düzenlemelerin hayata geçirildiği, siyasi iktidarın eğitime ve topluma yönelik dayatmacı ve baskıcı uygulamalarının zirve yaptığı bir dönem oldu” dedi.

Abdurrahman Bulut, kamusal, bilimsel, demokratik, laik ve anadilinde eğitim hakkı için mücadelelerini tüm emek ve demokrasi güçleri ile birlikte omuz omuza devam ettireceklerini bildirdi.  HABER CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.