Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eğitimde değişim

Eğitimde değişim
25 Aralık 2014 - 0:04

Genel

“Değişim Balıkesir’de Başlıyor’ isimli bir proje hazırlayan Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere yönelik bu proje ile öğrencilerin daha iyi bir eğitim almasını sağlanacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Hizmetleri Birimi ve Balıkesir Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan “Değişim Balıkesir´den Başlıyor” konulu proje ile ilgili toplantı 18 Aralık 2014 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz başkanlığında Milli Eğitim toplantı salonunda yapıldı.

“Değişim Balıkesir’den Başlıyor” projesi, Milli Eğitim Müdürlüğü açıklamasında şöyle tanımlandı: “Hedef grupta öğretmenler olmak üzere nihai de Balıkesir’de eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin ‘eleştirel düşünme, bilimsel süreç becerilerini yaşamlarının her alanında kullanma gibi üst düzey davranışların kazanılması’ konularını içermektedir”…

“PROJE NİÇİN ÖNEMLİ?

Açıklamada projenin önemi ise, şu cümlelerle açıklandı: “Uluslararası düzeyde öğrenme çıktılarının belirlendiği sınav türleri ile ülkemizdeki ölçme değerlendirme teknikleri birbirleri ile örtüşmemektedir ve bu sebeple uluslararası değerlendirme yapan sınavlarda ülke olarak aldığımız neticelerde ülkemiz istenilen konumda bulunmamaktadır. Öğrencilerin bireysel farklılıklarını ve hazır bulunuşluklarını ele almayan ve ayırt edici bir yöntem olmayan sınavlarımıza alternatif olabilecek sınav yöntemlerine gereken önem verilmemektedir…”

AYVALIK’TA ÇALIŞMA VAR

“Değişim Balıkesir’den Başlıyor” projesi, Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde Ocak ayı içerisinde 4 gün sürecek şekilde planlandı. Bu eğitimle öğretmenlerin eleştirel düşünme, bilimsel süreç becerileri, problem çözme becerileri ve bilimsel okur-yazarlık konusunda hem teorik hem de uygulamalı eğitimler almaları sağlanmış olacak.

Proje ile Bilimsel süreç becerileri, eleştirel düşünme, problem çözme becerileri ve bilimsel okur-yazarlık konusunda, 120 kişiden oluşan gruba toplamda 24 saat eğitim verilecek. Bilimsel süreç becerileri, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri konusunda, 100 kişiden oluşan gruba çalıştaylar ile uygulama çalışmaları yapılacak. HABER MERKEZİ

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.