Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eğitimden üretime geçtiler

Eğitimden üretime geçtiler
02 Haziran 2015 - 9:03

Genel

Ankara’da açılan“Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi”ne Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Zeytin Kırma Makinesi” ile katıldı.

Messleki ve Teknik Eğitim ile ilgili farkındalık oluşturmak, okulları tanıtmak, mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yapmak, iyi örnekleri yaygınlaştırmak ve okul ve kurumlarımızda üretilen ürün/işleri kamuoyu ile paylaşmak amacıyla Ankara’da “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi” açıldı. Sergiye “Zeytin Kırma Makinesi” ile katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, müsteşar yardımcıları, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yldırım, İl Milli Eğitim Müdürleri, Daire Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımı ile Ankara Çankaya Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, geçtiğimiz hafta  düzenlenen serginin açılışına Balıkesir’i temsilen Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ethem Ceran, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Hüseyin İnceoğlu, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Özay Lokman, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Turan Hotoğlu, “Zeytin Kırma Makinesi” ürünü ile katıldı.

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi; Milli Eğitim Bakanlığına 634 okuldan gelen 1603 iş/ürüne ait bilgi formları; iş/ürün seçme komisyonu tarafından özgünlük, yenilikçilik, tasarım, performans, maliyet, sergilenebilme, ticarileştirilebilme, yaygınlaştırılabilme, uygulanabilirlik, güncellik ve taşınabilirlik kriterleri dikkate alınarak hazırlandı. Sergiye 25 ilden 57 iş/ürün seçildi. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.