Balıkesir Merhaba Gazetesi

EĞİTİME ADANMIŞ EN GÜZEL TÖREN

EĞİTİME ADANMIŞ EN GÜZEL TÖREN
18 Eylül 2014 - 0:09

Genel

Balıkesir Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu,dün düzenlenen törenle Kepsut’ta açıldı.Açılışta yeni dönem ve yeni binanın hayırlı olması temennisinde bulunularak, yaklaşık 800 öğrencinin Kepsut’ta ağırlanacağı belirtildi.Son teknoloji ve laboratuarlarla donatılan okulun açılışında öğrenci velileri ve Kepsut’lu halkında heyecanlı oldukları gözlendi.

03

 

BAŞKAN UĞUR’ BU EĞİTİM YUVAMIZ AZİM VE GAYRETİN SONUCUDUR’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Kepsut şanslı diyen Başkan Uğur,modern bir okulu Kepsut’a kazandırdığımız için mutluyuz diyerek yeni dönem, yeni bina hayırlı olsun’ dedi.

“Kepsut tarihi günlerinden birini yaşıyor. Kepsut bu gün yüksek okuluna kavuşuyor. Kepsut’un en büyük arzusu Kepsut’ta bir yüksek okulun eğitim faaliyetine geçmesiydi. Kepsut Belediye Başkanımız İsmail Cankul büyük bir azimle gayretle bunu sonunda gerçekleştirdi. Ben öncelikle İsmail Cankul kardeşimi tebrik ediyorum. Kepsutlular, sizler çok şanslısınız İsmail Cankul gibi bir belediye başkanınız var. Onun azim ve gayreti olmasaydı bu okul gerçekleşmezdi. Bakıldığında hakikaten gelişmiş ülkelerde nasıl bir yüksek okul varsa Kepsut’ta da böyle modern bir okul var. Tabi ki hükümetimiz devletimiz bütçesinden en fazla payı eskiden milli savunmaya ayırırken şimdi Milli Eğitime pay ayırıyor, çünkü gençlerimiz bizim geleceğimiz. Gençlerimizin iyi yetişmesi, donanımlı olması lazım ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine hep birlikte ulaştıracağız” şeklinde konuştu.

KEPSUT ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİ AĞIRLIYOR

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul,bugün bir sevdayı daha gerçekleştirdik diyerek öğrencileri Kepsut’ta ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti ve eğitime yapılan en güzel hizmetlerden biride bu binamız oldu’ dedi. Balıkesir Üniversitemize bağlı olarak açılan Yabancı Diller Yerleşkesinde yaklaşık 800 öğrencimizi Kepsut’ta ağırlamış olacağız diyerek son teknolojiyle donatılan binayı Kepsut’a kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade etti.Cankul’ hayalimiz ve 23 yıllık rüyamız bugün gerçekleşti. Eğitime adanmış bir binanın heyecanını öğrencilerimiz,velilerimiz bizimle birlikte yaşıyorlar.Emeği ve katkısı olanlara teşekkür ettiğimiz gibi başarılı bir dönemde dilediğimiz gençlerimize şimdiden Kepsut’a hoş geldiniz diyorum’ dedi. Biz hep beraber el ele, gönül gönüle daha nice projeler, yatırımlar kazandıracağız. İlçemizin kalkınmasında gelişmesinde nice güzel hizmetlere imza atacağız’ şeklinde konuştu.

REKTÖR ALKAN’ HAZIRLIK SINIFIMIZDA SON TEKNOLOJİ HAKİM’

BAÜ Rektörü Mahir Alkan, Balıkesir’e Kepsut’a yakışan bir bina oldu dediği konuşmasında yaklaşık 800 öğrencinin İngilizce hazırlık sınıfının son teknoloji ile donatıldığını ve en güzel hizmeti vereceğini söyledi.Rektör Alkan,MERHABA’ya şöyle konuştu:Üniversitemizin Yabancı Diller Yüksekokulu Yerleşkesini açtık hep birlikte Büyükşehir belediye başkanımız,Kepsut Belediye Başkanımız,kaymakamlarımız,öğretim elemanlarımız,rektör yardımcılarımız ,görevlilerimiz,öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikteydik.Bu bina Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz,Kepsut Belediyemiz,Ve Üniversitemizin el birliği ile meydana getirildi.Devlet millet kaynaşmasının güzel bir kaynaşması oldu.İnsana yapılan en güzel yatırım oldu.Bizim özellikle mühendislik fakültesinde İngilizce hazırlık sınıfı alan bölümlerimiz var.Makine,inşaat,elektrik ve elektronik bir sene hazırlık okuyorlar.Yine Fen Edebiyat Fakültesinde bu sene bu uygulamaya başladık.800 civarında öğrencimiz İngilizce hazırlık sınıfında okumuş olacaklar ve buda açılan bu binamızda yapılmış olacak. En son teknolojinin kullanıldığı bir ortam ve teknoloji ile data showların dil laboratuarının kullanılacağı bir bina oldu.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Balıkesir güzel bir bina kazanmış oldu.Gerek Balıkesir gerekse Kep sut’ta ikamet edecek öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Kepsut Yabancı diller Yüksekokulunun Açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur,BAÜ Rektörü Mahir Alkan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul protokol üyeleri,ilçe belediye başkanları ve öğrenci velileri katıldı..HABER:KAMİL AKYÜREK 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.