Balıkesir Merhaba Gazetesi

EĞİTİME ANLAMLI BAĞIŞ

EĞİTİME ANLAMLI BAĞIŞ
05 Kasım 2014 - 0:19

Genel

BALIKESİR Valiliği tarafından projelendirilecek İmam-Hatip Ortaokulu’nun imza protokolü dün Ayvalık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale ve Beleyi Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da katıldığı imza töreninde Vali Mustafa YAMAN’ın “Neler hissediyorsunuz” sorusuna hayırsever Akdeniz çifti “Allah bize verdi biz de eğitime veriyoruz” diye konuştu.
Halk Eğitimi Merkezi’nin kurs merkezi yıkılacak. Binanın yerine İmam-Hatip Ortaokulu yapılacak.
Uzun süredir halk eğitimi merkezi olarak kullanılan binayı yıkıp yerine İmam-Hatip Ortaokulu yapacaklar. Cengiz Topel Caddesi üzerinde Zağnospaşa ilköğretim okulu yanında Halk Eğitim Merkezi tarafından kullanılan, eski yıllarda Mimarlık-Mühendislik Fakültesi olan binasının yıkılmasıyla Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri de yersiz kalacak.
Okula ‘Yakup-Mihriye Akdeniz İmam Hatip Ortaokulu’ adı verilecek imam-hatip ortaokulu ise hayırsever Yakup-Mihriye Akdeniz çiftinin bağışları ile yapılacak. Okul 18 derslikli olacak. Okulun laboratuvarı, kütüphanesi ve bodrum katında spor salonu ile toplantı solunu da olacak.
Söz konusu binanın yapımı ile ilgili protokol dün Valilik binasında Vali Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ile hayırsever çift Yakup-Mihriye Akdeniz arasında imza altına alındı. Hayırsever Yakup Akdeniz, imza töreni sırasında Vali Mustafa Yaman, “ne hissediyorsun?” diye duygularını sorunca, hayırsever Yakup Akdeniz de, “Allah bize verdi biz de eğitime veriyoruz. Allah nasip ederse bu gibi bağışlara devam edeceğiz” diyerek duygularını dile getirdi.
Protokole göre okulun yapımı iki yıl sürecek. Okulun tip projesi Valilik tarafından sağlanacak. Altıeylül Belediyesi ise binanın ruhsat işlemleri ve okulun çevre düzenlemesi işini üstlendi. HABER: CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.