Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eğitime yeni neferler

Eğitime yeni neferler
27 Mayıs 2015 - 9:42

Genel

Türkiye’nin eğitimci yetiştiren ilk ve en köklü eğitim kurumlarından biri olan Necatibey Eğitim Fakültesi’nden bin 262 öğrenci daha mezun oldu.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Necatibey Eğitim Fakültesi (NEF) 2014-20215 dönemi mezunları törenle mezuniyet belgelerini aldı.

Türkiye’nin ilk ve en köklü yüksek öğretim kurumlarından ve eğitim fakültelerinden olan Necatibey Eğitim Fakültesi, bu dönemle birlikte bin 262 öğrencisini daha mezun etti. Mezun olan öğrenciler ve aileleri törende büyük bir heyecan yaşadı. Töreni izlemek üzere gelen öğrenci velileri ve yakınları okulun bahçesine sığmadı.

Fakülte bahçesinde öğrencilerin geçiş töreniyle başlayan törende Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törenin açış konuşmasını okulu birincilikle bitiren Betül Büyükgöz yaptı. Büyükgöz, NEF’in bir aile olduğunu söyledi. NEF’te gerek öğretim üyelerinden gerekse öğrenci arkadaşlarından birçok şey öğrendiklerini belirten Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Birincisi Büyükgöz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milleti kurtaranlar; yalnızca öğretmenlerdir” sözünü hatırlatarak, Faruk Nafiz Çamlıbel’den de bir dörtlük okudu.

NEF’Lİ OLMAK AYRICILIK

NEF Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl ise NEF’in Türkiye’nin en eski eğitim fakülteleri arasında bulunduğunu belirterek, “NEF’ten mezun olmak bir onurdur. Türkiye’nin her yerinde bir NEF mezununa rastlayabilirsiniz. Her yıl binin üzerinde mezun veriyoruz” diye konuştu.

Vali Mustafa Yaman da konuşmasında kendi öğretmenlerinin de NEF mezunu olduğuna vurgu yaptı. Vali Yaman,  öğrencilerin 2023 vizyonuna uygun bir eğitim aldığını belirterek, öğrencilerini de buna uygun yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Törene, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu, CHP Milletvekili Namık Havutça ve İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenigün, NEF akademik kadrosu ve öğrenci velileri katıldı. Tören öğrencilerin meslek yemini etmeleri  ve geleneksel kep fırlatmaları ile sona erdi.

cemil yurtman 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.