Balıkesir Merhaba Gazetesi

EKK sertifika dağıttı

EKK sertifika dağıttı
30 Nisan 2015 - 0:31

Genel

EKK başkanları, yönetici ve personeli “Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi” aldı. Kursa katılanlara sertifikaları törenle verildi

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (EKK) Bölge Birliği’nin, Halk Eğitimi ile işbirliğinde birliğe bağlı kooperatiflerin yönetici, denetleyici ve personeli için açılan “Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi” tamamlandı.

Karesi Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) tarafından verilen eğitime katılanlara dün Otel Basri’de düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı.

Törene Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanı, oda başkanları, Halk Bankası şube müdürleri, EKK Birlikleri Merkez Birliği Müfettişleri katıldı.

 ÇOK BAŞARALI KURSLAR AÇILDI

Karesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Canseven, tören konuşmasında Balıkesir’de birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile işbirliği yaparak çok sayıda, değişik alanlarda kurslar açıldığını, sayısal olarak Türkiye ortalamasının üzerine çıkıldığını, birçok AB ülkesinden de fazla sayıda kurs açıldığını belirtti. Canseven, Balıkesir Ticaret Odası (BTO) ile işbirliği açılan ‘Dış Ticaret Uzmanlığı’ kursu ve ülke genelinde ilk defa açılan ‘Çoban Eğitimi ve Sürü Yöneticiliği’ kursu ile Türkiye’ye örnek olunduğunu bildirdi. Canseven EKK ile birlikte açılan kursun da başarılı bir örnek olduğunu dile getirdi.

SERTİFİKA ALANLAR

Eğitim Kursuna katılan ve sertifika alan kooperatif başkanlarının isimleri şöyle:

Erol Ayvaz (Balıkesir Bölge Birliği ve Balıkesir EKK), Veli Değer (Balya EKK), Süleyman Saran (Bigadiç EKK), Hasan Gencan (Burhaniye EKK), Osman Kolukısa (Dursunbey EKK), Ahmet Sivaslı (Edincik EKK), Mustafa Karakuş (Erdek EKK), Ahmet Yanık (Göbel EKK), Ferudun Ürüyen (Gömeç EKK), Hasan Yalama (Gönen EKK), Salih Koçyiğitler (Havran EKK), Aydın Cihan (İvrindi EKK), Özcan Dursun (Kepsut EKK), Ali Erkan (Manyas EKK), Nail Sezer (Sarıköy EKK), Fehmi Doğan (Savaştepe EKK), Namık Uslu (Sındırgı EKK), Ahmet Şora (Susurluk EKK), Hasan Çırak (Umum Madeni Eşya EKK), DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.