Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ekrem Başkan hedefi 12’den vurdu

Ekrem Başkan hedefi 12’den vurdu
05 Eylül 2014 - 0:00

Genel

Ekrem Başkan hedefi 12’den vurdu
Sındırgı’da yapılan 16. Uluslararası Halı Kültür ve Sanat Günleri yoğun bir katılımla dolu dolu etkinliklerle geçti. Bu yıl ki Festival ve Güreşler ulusal medyada da ilgi gördü.

09

 

Sındırgı 16.Uluslararası Halı Kültür ve Sanat Günleri etkinliğinin ikinci günü trap atışları ile başladı ve ardından Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan ekiplerinin yöresel kıyafetleri ile sergiledikleri halk oyunları gösterileri ile sürdü. Gün içerisinde ayrıca Umurlar ve Kınık İlköğretim okulu öğrencileri de Festival kapsamında sahneye çıkarak izleyicilerden alkış aldı.
MAKBULE EFE UNUTULMADI
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, trap müsabakalarının başlamasının ardından ilçeye 25 kilometre mesafede, kurtuluş mücadelesinin önemli kahramanlarından Makbule Efe’nin kabrini ziyaret ederek Eğridere Mahalle sakinlerinin Makbule Efe hayrına düzenledikleri hayıra katıldı. Başkan Yavaş milli mücadelede canı pahasına vatan toprağını savunan ve bu uğurda şehit düşen Makbule Efe’nin kabrini düzenleme ve bir sonraki Sındırgı’nın düşman işgalinden kurtuluş etkinliğine dahil etmeyi planladıklarını söyledi. Anma ve hayır etkinliğine Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Gördes Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Sındırgı Emniyet Müdürü Barış Çolak, Garnizon Komutanı Binbaşı Soner Akınsoy’da katıldı.
YUNANİSTAN EKİBİ İLGİ GÖRDÜ
Sındırgılı’ların yoğun ilgi gösterdiği Uluslararası Festival’in ilk gün kapanışında halkın, ilçe protokolünün, yerli ve misafir göstericilerin katıldığı fener alayı muhteşem gösterilere sahne oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüş, etkinliklerin düzenlendiği kapalı Pazar yerinde son bulurken, Sındırgılılar caddeden geçiş yapan korteje alkış tutarak eşlik etti. Dört gün boyunca devam edecek festivalin ilk günündeki sportif etkinlik olan yağlı güreşleri 2009-2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil Kazanmıştı. Dün yapılan ve Sındırgılı Avcılık-Atıcılık kulübü avcıların boy gösterdiği trap atış yarışmalarında ise 10’da 10 yapan son üç yılın atış şampiyonu Gürol Kocabaş ile 10 atıştan dokuzunda isabet sağlayan Kadir Olcak’ın mücadelesi alkış aldı. Trap atışlarında 4’de 2 isabet sağlayan Başkan Ekrem Yavaş, Sındırgılı avcıların attığını vuran keskin nişancı olduğunu belirterek kendilerini kutladığını söyledi. Trap müsabakalarında birinciye 3, ikinciye 2 ve üçüncüye 1 altın ödül verildi. Dereceye giren ilk on atıcı da ayrıca çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Festival, ülke dışından gelen halk oyunları ekiplerinin gösterisi ve karpuz yeme yarışmasıyla son buldu. HABER: İSMAİL KOCA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.