Balıkesir Merhaba Gazetesi

EL YAPIMI UÇAKLAR HER İSTEDİĞİNİZİ YAPIYOR

EL YAPIMI UÇAKLAR HER İSTEDİĞİNİZİ YAPIYOR
22 Kasım 2014 - 0:17

Genel

THK Toplu Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün ‘büyükşehrin parlayan yıldızları’ projesi kapsamında THK uçuş eğitimleri veriliyor. THK Balıkesir Şubesi Başkanı Ali Ekber Tuncay, Gençlerimizin gelecekte farklı pencereler açması ve havacılığı tanımaları en önemlisi de havacılığı yaşatmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi. THK olarak kurslarımızda model uçak tanıtımlarını ve model uçaklarımızı yapmaya çalışıyoruz.’ dedi.

Başkan Tuncay, Ortak paydalarda buluşup tek bir noktada buluşursak havacılık adına genç beyinler kazanmış olacağız. Havacılığa yeni ufuklar getirmiş ve ilerleyen bir Türk Hava Kurumunda güzel çalışmalar Balıkesir şubesi olarak yapacağız’ dedi. Öte yandan 10 Yaş’ın kurslara katılabilmek için uygun yaş olduğunu belirten Başkan Tuncay öğrencilere, ‘ model uçak başlangıç, tekabül ve ileri tekabül ile kurslarımızı yaygınlaştırmak istiyoruz. İleride eğitim almış öğrencilerimiz Model uçak Rehber öğretmenleri de olabilirler. Radyo kontrollü uçak faaliyetlerine katılarak 15 yaş sonrasında paraşüt kurslarına da katılabilirsiniz. 16 yaşından sonra yamaç paraşüt ve planör 17 yaş sonrasında da yelken kurslarına katılarak pek çok şeyi öğrenebileceksiniz’ şeklinde konuştu.

THK İLE YENİ UFUKLAR

THK bünyesinde oluşturulan Balıkesir Radyo Kontrolcüler Grubu geçtiğimiz günlerde Havacılığın yaygınlaştırılması için çalışmalar yaptıklarını belirttiler. Önceki gün gemi, uçak, araba yapımı konusunda öğrencilerle bir araya gelen grup çalışmalarını birlikte gerçekleştirdi.  Daha çok insana ulaşma amacındayız diyen Başkan Ali Ekber Tuncay, elle yapılan araç ve uçakların fazla maliyet getirmediğini söyledi. Buzdolabı köpüklerinden de yapılabilen elektronik devreleri bulunan model uçaklarda yüksek voltajlı piller kullanılıyor. Pillerin hızının motora kontrol ettirilebilmesi için ESC Elektronik hız kontrol sistemleri ve pervaneler uçak için gerekli olan malzemeler. Birebir uçağın tüm malzemelerinin kullanıldığı el yapımı uçaklara çocuklarda ilgi gösteriyor.

ÖZEL HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.