Balıkesir Merhaba Gazetesi

Elele sünnete

Elele sünnete
14 Ekim 2014 - 19:22

Genel

01

 

Karesi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ‘Karesi Kültür ve Sanat Günleri’ kapsamında sünnet şöleni düzenledi. 23’ü Iraklı, 3’ü Afgan olmak üzere toplam 58 çocuk sünnet ettirildi

Gazete kendilerini görmek istediklerini belirterek objektiflerimize poz veren çocuklar sünnet denilence akıllarına gelen ilk olarak korku olduğunu ama doktor a,mcalarının sayesinde bu korkularını atlattıklarını belirtiyorlar.
Geçtiğimiz günlerde Asri Mezarlığı Şehitler Parkı’nda çocuklar tek tek objektiflere poz verdiler.Unutulmayacak bir güne imza attıklarını belirten erkek çocuklar aileleri ve sevdikleri ile birarada sünnet düğünü imkanına sahip oldular.Bir çok arkadaşım oldu diyen Ahmet’burada tanıştığım arkadaşımı hiç unutmayacağım diyerek en güzel anım ifadesini kullandı.
MURAT: Düzenlenen konvoy en çok sevdiğim bölüm oldu.Gece uyuyamadım.Heyecan vardı.Ailemede bunu düzenleyen belediyeyede teşekkür ederim.
NUSRET:Ben çok mutluyum.Ailemde mutlu.En çok mutlu olduğum şeyse kıyafetim değil ama kıyafetimle birlikte verilen bu değnek oldu.
EMİR:Birlik içinde düzenlenen etkinlikler hep güzel olur diyor ailem.Bende bunu bvugün birebir yaşamış ve görmüş oldum.Kıyafetlerimi saklayacağım.İleride en güzel hatıra olarak kalacak bana birde arkadaşıma imza attırdım.Onunkinede ben attım.Ailem kızmasın diyede iç tarafına attık kimse görmedi.Biz mutluyuz.
“Sünneti örf ve adetlerimize göre yaptık” diyen Başkan Yücel Yılmaz ise, “Gençlerimizin erkekliğe adım attığı bugünde beraber olmak bizim için çok önemli. 58 çocuğumuz yazın sünnet ettirildi.Önümüzdeki sene bu organizasyonu daha katılımlı gerçekleştireceğiz. Iraklı ve Afgan çocuklarımızın da bu sünnet ettirilen çocuklarımızın içerisinde olması bizleri sevindirdi. Dini vecibelerimizin en önemlilerinden birini beraber gerçekleştirmek belediyemize nasip oldu” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.