Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘ELHAMDÜLİLLAH ÜLKEMİZ GÜÇLÜ’

‘ELHAMDÜLİLLAH ÜLKEMİZ GÜÇLÜ’
22 Mart 2016 - 0:25

Genel

‘ELHAMDÜLİLLAH ÜLKEMİZ GÜÇLÜ’

21 Mart Nevruz Bayramı dün Karesi türbesi önünde yapılan dua ile kutlandı. Çanakkale şehitlerinden tüm ülke şehitleri için eller semaya açıldı ve dualar edildi. Karesi Türbesi önünde yapılan duaların ardından Balıkesir Lisesi mezunu bir genç tarafından basın açıklaması okundu.

Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, ‘Bölücü hainlere geçit verilmeyecek derken, programın ev sahibi Federasyon Başkanı Sinan Ergüven zalimlerin üstesinden geleceğiz’ dedi. Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen ise önemli bir mesaj verdi ve ‘Vatandaşlarımız terör tehdidinden korkarak AVM’den sokaklardan ve caddelerden uzak kalmasınlar’ ifadelerini kullandı.

Şehitlerin ruhuna okunana Kuran-ı Kerim dinletisi sonrasında Balıkesir Lisesi mezunları adına Yusuf Alfat basın açıklamasını okudu. Nevruz Bayramı kutlama programı tüm şehitler için okunan dualarla sürdü. Programa Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Balıkesir Yörük Türkmen Federasyon  Başkanı Sinan Ergüven, Türk Dünyası dernek temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

DEMİRHAN ‘BÖLÜCÜ HAİNLERE GEÇİT VERİLMEYECEK’

 Vali yardımcısı İsmail Demirhan, ‘ İnşallah bundan sonraki yıllar içinde Bahar Bayramı Balıkesir’de daha güzel şekilde kutlanır ve gelecek nesillere de Nevruz Bayramı öğretilmiş, anlatılmış olur. Son günlerde ülkemiz i bölüp parçalamak isteyen bölücü hainler ne ad altında olursa olsun amaçlarına kesinlikle ulaşamayacaklardır. Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde eskiden olduğu gibi yine milli mücadele ruhunu yaşatarak bunun üstesinden gelecektir. Teröristleri lanetliyor kahrolsunlar diyor, Şehitlerimize rahmet diliyorum. Nevruz bayramı milletimize hayırlar getirsin ve ülkemiz içinde güzelliklerin başlangıcı olsun diyorum’ dedi.

ERGÜVEN‘ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ’

Yörük Türkmen Federasyon Şube Başkanı Sinan Ergüven malum son zamanlardaki olaylar bizleri üzdü. Güneydoğuda çoluğunu çocuğunu bırakarak halkın refahı ve huzuru için çalışan güvenlik güçlerimize yapılan saldırılar hepimizi incitti. Bu son olaylarda İstanbul ve Ankara’daki sivil vatandaşların canını alacak kadar zalimleşen bu katliamların üstesinden geleceğiz. Türk Dünyası olarak, Millet olarak, Yörük Türkmen Federasyonu olarak üstesinden gelecek ve ileriki günlerde daha huzurlu günlerle kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz’ dedi.

ÖZEN ‘ GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ TAVİZ VERMEYİZ’

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Balıkesir Başkanının nezdinde burada bugün yapılan anlamlı duayı ve Karesi Türbesi önünde olmasını güzel bir eylem olarak görüyorum. Ülkemizin geçtiği sıkıntılı dönem vesilesi ile Devletimizin çeşitli birimlerinin yapacağı Nevruz kutlamaları ertelendi. Bizde Altıeylül Belediyesi olarak yapacağımız kutlamayı iptal ettik. İnşallah önümüzdeki günlerde yıllarda nice Nevruz Bayramlarını kutlarız diye düşünüyorum. Ülkemizin geçtiği sıkıntılı dönemi birlik ve beraberlik içinde hep beraber geçeceğiz. Terör eyleminin arkasında olanları nefretle kınıyorum. Şehit yakınlarımıza sabır şehitlerimize rahmet diliyorum. Ülkemiz güçlü bir ülkedir.3-5  çapulcuya fırsat ve imkan tanınmayacaktır. Vatandaşlarımız terör tehdidinden korkarak AVM’den sokaklardan ve caddelerden uzak kalmasınlar diye düşünüyorum. HABER : KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.