Balıkesir Merhaba Gazetesi

Elimizi taşın altına koyarız

Elimizi taşın altına koyarız
05 Şubat 2015 - 0:09

Genel

Sanayi Odası, geleneksel hale getirdiği ‘Ekonomik İstişare Toplantıları’nın 5’incisini gerçekleştirdi. Katılımcılar, Balıkesir için hep birlikte çalışılacağını, birlikte riske girilmesi gerektiğini belirtti.

Sanayi Odası’nın 5. Ekonomik İstişare Toplantısında Balıkesir’in sosyal ve ekonomik sorunları, ilin gelişimi için yapılacak yatırımlar konuşuldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, daha önceki toplantıların Edremit, Ayvalık, Gönen ve Bandırma ilçelerinde yapıldığını, bu Ekonomik İl İstişare Toplantılarında yerel yönetimler ile kurum müdürleri, bölgedeki işadamları ve yöneticilerle bir araya gelerek, bölgenin ekonomik ihtiyaçlarını, projelerini ve sıkıntılarıyla ilgili sanayicileri, işadamlarını dinlediklerini ve bu tür toplantıların çok verimli geçtiğini belirtti.

İstişare toplantısına katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti de belirten Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, ilgilerinden dolayı toplantıya katılanlara teşekkür etti. Toplantıda Büyükşehir Belediye başkanı A.Edip Uğur da bir değerlendirmede bulundu. Başkan Uğur, Balıkesir’de Büyükşehir uygulaması ile birlikte başlayan süreç ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Başkan Uğur, Balıkesir’in Büyükşehir ile birlikte düzenli, kuralları olan, marka bir şehir olmasını istediklerini ve bunun için çalıştıklarını belirtti.

 ‘BU ŞEHİR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Vali Mustafa Yaman da, şehrin yöneticileri ve iş dünyasının liderleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Vali Yaman, “Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de gelişmişlik endeksi, sanayi endeksi, umutluluk-umutsuzluk endeksi yayınlandı. Çok sevindirici bir durum, şehrimizde yaşayan insanlar Türkiye’nin en umutlu insanları. O zaman bu umudu karşılayacak olan bizleriz. Çünkü bu şehri hep beraber yönetiyoruz. Bu akşamın özel bir önemi var, hepimizin tecrübelerini birbirimizle paylaşmamız, bir ortak akıl oluşturmamız lazım. Hepimizin görüşleri farklı olabilir ama bu şehirde yaşıyoruz. Hepimizin bu şehir için taşın altına elimizi koymamız lazım” dedi.

Önceki akşam Otel Basri’de yapılan yemekli toplantıya Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Meclis Başkanı Hakan Özdamar ile merkez ve ilçelerdeki diğer Oda ve Borsa başkanları ve ilgili kurum müdürleri katıldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.