Balıkesir Merhaba Gazetesi

EMEK YEM’İN GÜNDEMİ KUZU ÖLÜMLERİ OLACAK

EMEK YEM’İN GÜNDEMİ KUZU ÖLÜMLERİ OLACAK
03 Kasım 2015 - 0:14

Genel

Geçtiğimiz yıl Balıkesir’de yaşanan ‘kuzu ölümleri’ni bir sempozyumla gündeme alacak olan Emek Yem’in Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Kula, sempozyumun bir ‘sosyal sorumluluk projesi’ olduğunu söyledi.

Emek Yem tarafından küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik her yıl düzenlenen sempozyumunun bu yıl ki konusu ‘Koyun ve uzu sağlığı’ olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl Balıkesir çevresinde yoğun olarak yaşanan kuzu ölümleri de sempozyumda ele alınacak.

Sempozyum bugün Balkonuk Center’de saat 11.00’de başlayacak. Sempozyumun konusunu; “Koyun-Kuzu Sağlığı ve Beslenmesindeki Son Gelişmeler” olarak belirlediklerini belirten Emek Yem Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Kula, Balıkesir’deki tüm yetiştiricileri sempozyuma davet etti.

‘YETİŞTİRİCİLER MAĞDUR OLMUŞTU’

Geçtiğimiz yıl kuzu kayıpları nedeniyle yetiştiricilerin ciddi bir mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Rahmi Kula; “Geçtiğimiz yıl ülke genelinde düşük doğumlar ve kuzu ölümleri konusunda ciddi bir mağduriyet yaşandı. Yetiştiricilerimize yardımcı olmak için elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Bu yıl benzer sorunlar yaşamamak ve yetiştiricileri bilgilendirmek için koyun ve kuzu sağlığı konusunun işlendiği bir sempozyum düzenlemeye karar verdik” dedi.

‘BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ’

Emek Yem Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Kula “Sempozyuma sosyal sorumluluk çerçevesinde yaklaşıyoruz. Eğitim sonucu alınacak önlemler ile kurtarılacak her bir kuzu hem yetiştiricinin hem de ülkenin kazancınadır” dedi. Balkonuk Center toplantı salonunda gerçekleştirilecek sempozyuma; Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Hasan Batmaz ve Beslenme Uzmanı Veteriner Hekim Erkan Şen konuşmacı olarak katılacak. Sempozyum 11.00’de başlayacak. Sempozyuma katılan yetiştiricilerimize düzenlenen çekiliş ile sürpriz hediyeler verilecek.

cemil yurtman

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.