Balıkesir Merhaba Gazetesi

Emine Erdoğan Gençlik Merkezinde

Emine Erdoğan Gençlik Merkezinde
16 Mart 2015 - 0:07

Genel

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir ziyareti sırasında Hanımefendi Emine Erdoğan ise Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi.
Kendisi için özel hazırlanan slayt sunumunda gözyaşlarını tutamayan Emine Erdoğan Somali’de çocuklara uzanan elleri ve Türkiye’deki yardıma koşan gönülleri izledi.
Çocuklara olan hassasiyetini dile getiren sunum sonrasında Gençlik Merkezindeki sergileri tek tek dolaşan ve öğrencilerin yaptıklarını değerlendiren ve beğendiğini ifade eden Emine Erdoğan kitre bebek yapımında kullanılan malzemelerin faydasını duyunca özel olarak ‘bu güzelmiş araştıralım bizde alalım’ dedi. Yüzleri olmayan bebeklerin bebeği alan çocuklar tarafından ister güleryüzlü ister üzüntülü çizilebildiği ve silinen özel kalemlerle bebeklere yüz verildiği anlatıldı.

YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVDİK SEVECEĞİZ

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, ”Allah aşkına bizden farklı neyiniz var. Herşeye sahipsiniz. Yıllar yılı yolunuz yoktu yolunuzu yaptık.
Havaalanı yapıyoruz Hakkari’ye havalanı yaptırmıyorlar. Bunları biz yaptık. İşadamlarının, müteahhitlerin makinelerini yakıyorlar. Niye yakıyorsun.
Hani hizmet istiyordun. Iğdır’a yaptık havalimanı, Ağrı’ya yaptık havalimanı, Kars’a havalimanı. Bu devlet bir ayrım yaptı mı? Batı’ya ne yaptıysa Doğu’ya da Güneydoğu’ya aynısı nı yaptı, yapıyor. Kardeşlerim dert başka.
Biz red politikalarını ayaklarımızın altına aldık. Kardeşlerim biz asimilasyon politikalarını ayaklarımızın altına aldık.
Biz inkar politikalarını ayaklarımızın altına aldık. Çünkü biz şunu söyledik. Yaratılanı yaratandan ötürü sevdik, seviyoruz, seveceğiz” dedi.

40 ÇÜRÜK YUMURTADAN BİR SAĞLAM ÇIKMAZ

BİRİLERİNİN köşelerinde 11. Cumhur-başkanı Abdullah Gül, şahsı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili yazdıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:”Dertleri, ‘Acaba biz bunları birbirine düşürebilir miyiz?’ Boşuna uğraşmayın. Bunları yapamazsınız, bunları başaramazsınız. Bunlar boş, nafile şeyler. Eğer üreteceğiniz, yapacağınız bir şey varsa, gelin yarışın içine girin ve bu yarışta yerinizi alın. Yapacağınız bir şey varsa bu. Çok açık söylüyorum, 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz, bunun böyle bilinmesi lazım. Hala bunlar buradalar, böyle yürünmez, ülkeye zarar veriyorsunuz. Karşımızda tüm umudunu sokak olaylarına, Vandalların eylemlerine, Çözüm Süreci’nin başarısızlığa uğramasına bağlamış bir hastalıklı zihniyet var. Buralarda bizim, bu terörle mücadelede neler kaybettiğimiz belli. Bunu bilmeyenimiz var mı?

“ANONİM ŞİRKET NASIL YÖNETİLİYORSA, TÜRKİYE BÖYLE YÖNETİLMELİDİR”

BAŞKANLIK sistemine karşı çıkanlara bakıyorsunuz, kendileri soğuk savaş dönemi artığı 27 mayıs üretimi 12 eylül darbesiyle tahkim edilmiş bir sistemle Türkiye devam etsin diyorlar. Bu sistemde ısrar etmek milletimize haksızlıktır. Benim derdim ne biliyor musunuz? Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa Türkiye böyle yönetilmelidir. Yoksa bileklerine bağlıyorlar prangayı yürü yürüyebilirsen.

TOPLU AÇILIŞ İÇİN GELDİ

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan toplu açılışlar için geldiği Balıkesir’de Balkonuk’ta düzenlenen Ekonomi Ödülleri Törenine de katıldı. Mitingte yaptığı konuşma sonrasında Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Emine Erdoğan ise Gençlik Hizmetlerinde gençlerle buluştu. Hanımefendi Erdoğan burada kendisi için hazırlanan sunumu izledi. Açılan sergileri tek tek dolaşarak kitre bebek yapımından, resim çizimlerine ve ebru sanatına dair bilgiler aldı. KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.