Balıkesir Merhaba Gazetesi

EMNİYET ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

EMNİYET ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR
27 Ocak 2015 - 0:07

Genel

675 operasyonda bin 244 zehir taciri yakalandı

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü geçen yıl uyuşturucuya yönelik 675 operasyon düzenlediğini ve bin 244 zehir tacirini yakaladığını bildirdi.

İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir, Bandırma, Edremit ve Ayvalık’ta görev yapan 115 kişilik Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2014 yılında zehir tacirlerine yönelik 675 operasyon yaptıklarını ve operasyonlarda bin 244 zanlıyı yakaladıklarını söyledi.

Operasyonlarda, 233 kilogram esrar, 4.8 kilogram bonzai, 7 bin 483 sentetik hap, 2 bin 179 kaçak hint keneviri ve 46.5 kilogram eroin ele geçirildiğini dile getiren Boz, şunları kaydetti:

“Uyuşturucu madde satıcılarına yönelik elde edilen yüzde 300’lük başarıda ekibinin büyük gayreti var. İl genelinde tüm okullarda okul polislerimiz görev yapıyor. Emniyet Müdürlüğü olarak okullardaki rehber öğretmenler, okul öğretmenleri ve Okul Aile Birliği başkanları ile madde bağımlılığına yönelen çocuklar ile ilgili eğitim seminerleri verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Velilere yönelik de ‘Maddeye yönelen çocuk da değişimler’ konusunda bilgilendirmeler yapıyoruz.  Çocukları madde bağımlısı olmadan fark edip tedavi ettirmek çok kolay. Bağımlı olan çocukların tedavisi çok daha zor oluyor. Bu bağlama uyuşturucu satıcılar çocuklarımıza ulaşmadan biz onlara ulaşmaya çalışıyoruz. Geçen yıl uyuşturucuya yönelik 675 operasyon yaptık ve çok sayıda uyuşturucu satıcısı yakaladık.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.