Balıkesir Merhaba Gazetesi

EN İYİ DOSTLUK, AİLE İLE BAŞLAR

EN İYİ DOSTLUK, AİLE İLE BAŞLAR
27 Kasım 2014 - 0:10

Genel

Arkadaşlık tanıdığımız birisi ile ortak iletişim kurmak ortak birtakım etkinlikler yapmaktır. Aynı oyunda oynamak aynı işte çalışmak aynı şarkıyı söylemek gibi. Fakat şunu unutmamak lazım arkadaşlık belli sınırlar dahilindedir. Ama dostluk bir ömür boyu devam eder.

İnsanın ilk dostu, sırdaşı ailesidir. Bazen annesi, bazen babası, bazen abisi, ablası ve ya kardeşidir.

MELİH: Benim en iyi dostum ilk önce Babamdır. Onunla çok iyi anlaşıyorum. Beni çok iyi anlıyor. Her konuda beni destekliyor. Ben büyüdüğümde Öğretmen olmak istiyorum. Bütün korkularımı yenmemde Babam en iyi destekçim. Mesela balık tutmaya gitmiştik, yüksek bir iskele vardı ve ben oradan atlamaya korkuyordum. Babam yapabileceğimi söyledi ve destek oldu. Bende atladım. Oda arkamdan atladı ve hemen beni yakaladı. Yüzmeyi de ondan öğrendim. Balık tutmayı da. Dostluk çok önemlidir. Babam dışında ise Kerem, Tunahan ve Dilara en yakın dostlarım. Bence dost yanında kendimizi iyi hissettiğimiz, yanındayken kendimiz olabildiğimizdir.

ÇAĞATAY: Benim en yakın dostum Abimdir. Abimle her konuda konuşurum. Beni dinler ve yardımcı olur. Anlattıklarım ile dalga geçmez. Olgunlukla dinler. Abimden ziyade dostum her şeyimdir. İlklerimi ondan öğrendim. Ona çok güvenirim. Dostluk bence herkesle kurulmaz. İki kişi arasında da olması şart değildir. Dostumuzu tanırsak, güçlü dostluklar kurarsak, ömür boyu sürer.

CEREN: Dostluk sadece insanlarla kurulacak diye bir şart yoktur. Mesela evcil hayvanlarla da kurulabilir. Ailemde herkesle iyiyimdir. Büyüdüğümde subay yada basketbolcu olmak istiyorum. Abim ve babam benim her konuda en büyük destekçilerim. Annemde ev işi öğrenmem için destek oluyor. Benim en yakın dostum tomurcuk ve fındık isimli kedilerimdi. Onlarla dertleşir, oyunlar oynar güzel vakitler geçirirdim. Okulda ise Sude ve Melike en yakın dostlarımdır.

BETÜL: Dostluk iyi günde değil kötü günümde de yanımda olandır. Benim en yakın dostum Annemdir. Annem benimle her konuda konuşur. Sorunu çözmek için elinden geleni yapıyor. Benim en büyük destekçimdir. Tekvandoya gitmek istiyorum. Annem bu konuda da bana destek oluyor. Çeşminaz en yakın dostumdur.

ALEYNA: Dostluk çok önemli bir kavramdır. Ailemde en iyi dostum Annemdir. Havva da okuldan en yakın dostumdur.

MERT: Ben kuzenimle çok iyi anlaşıyorum. Onu kuzen olarak değil Abim olarak, en yakın dostum olarak görüyorum. Her konuda bana çok destek olur. Okulda en yakın dostum ise Serkan ve Emre’dir.

BERK: Benim en yakın dostum Babamdır. Onunla vakit geçirmek çok güzel. Her türlü konuda rahatça konuşuruz. Beni her zaman destekler. Bir tane de balığım var. Okuldaki en yakın dostum ise Emirhandır.

ALEYNA: Babam vefat ettiği için benim en yakın dostum, arkadaşım her şeyim Annem’dir. Tavşanım vardı, onunla oyunlar oynar sohbet ederdim onu da kaybettim.

MELİKE: Annem benim en yakın dostumdur. Ondan hiçbir şeyimi gizlemem. Her konuda rahatça konuşur, bilgi alışverişi yaparım. Her konuda destekçimdir. Sude ve Ceren ise en yakın arkadaşlarım, dostlarımdır.

MELTEM: Ben her şeyimi Annem ve Kardeşime anlatırım. Çok yardımcı olurlar. Bir tanede kuşum vardı, öldü. Kuzenime de çok güvenirim. Okulda ise en yakın dostum Aleyna, Seher ve Sinem.

SEHER: Dostluk çok önemlidir. Dost demek hayatın boyunca bütün anıları, sırları, güzellikleri, çirkinlikleri her şeyi yaşadığın ve her zaman yanında olandır. Dostluk en iyi nimettir. Benim en yakın dostum Annemdir. Onunla her konuda rahatlıkla konuşurum ve anlaşırız. Birbirimize destek oluruz. Okulda ise Aleyna, Meltem ve Sinem’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.