Balıkesir Merhaba Gazetesi

En iyileri seçtik

En iyileri seçtik
13 Aralık 2014 - 0:01

Genel

Uzun süredir beklenen okul müdürleri atamaları tamamlandı. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Dinamik, genç, çalışkan, fedakar, cefakar arkadaşları seçtik” dedi.

Yöntemi  konusunda büyük tartışmaların, itirazların  yapıldığı  mülakatlarla seçilen eğitim kurumları yöneticilerinin atamaları tamamlandı. Milli Eğitim Müdürü Yusuf  Cengiz, atamalarla ilgili konuşmasında; okul müdürlerinin seçiminde çok hassas davranıldığını belirterek,  “Amacımız; atamalarda dinamik, genç, çalışkan, fedakar, cefakar arkadaşları seçmekti. Bu konuda çok titiz davrandık” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, önceki gün  Balıkesir Anadolu Lisesi konferans salonunda yeni atanan müdürlerle bir toplantı yaptı. Toplantıya 248 müdür katıldı. Cengiz, yeni atanan müdürlere görevlerinin hayırlı olmasını dileğini iletti. Milli Eğitim  Müdürü Cengiz, “Amacımız, atamalarda dinamik, genç, çalışkan, fedakar, cefakar arkadaşları seçmekti. Bu konuda çok titiz davrandık. Milli Eğitim politikalarını en güzel şekilde uygulayabilecek arkadaşların seçilmesine özen gösterdik” dedi.

 BALIKESİR’İ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK

Geçtiğimiz hafta 19. Milli Eğitim Şurasında da Balıkesir’in en iyi şekilde temsil edildiğini belirten Cengiz, toplantıda en çok üzerinde durulan konulardan birinin çocukları etkilediği belirtilen sanal medya olduğunu dile getirdi. Cengiz, “Şura’da üzerinde durulan en önemli hususlardan biri; çocuklarımızı olumsuz etkileyen sanal medya ve dijital ortamlardı. Bunu önlemeniz lazım. Bu konuda sizlere büyük görevler düşüyor” diye konuştu. Cengiz, okul yöneticilerinin yenilikleri takip etmesi gerektiğini belirterek, 10 yıldan sonra kendilerini tekrar eden bir sürece girmelerini asla istemeyiz.”diye konuştu.

 OKUL MÜDÜRLERİNİN ÖZELİKLERİNİ SIRALADI

Müdür Cengiz, okul müdürlerinde olması gereken özellikleri ise, “Yöneticinin en temel özelliği ahlaklı ve güvenilir olmasıdır. Karşınızdaki insana güven vermiyorsanız diğer yaptıklarınızın önemi yoktur. İnsan ilişkilerinde gelişmiş özelliklere sahip olmalı. Entelektüel, okuyan, araştıran, gelişime ve yeniliklere açık bir kişi olmalı. Krizi yenebilmeli ve  yönetebilmeli, karmaşayla baş edebilmeli. Müdürler odasına kapanıp kalmamalı. Pazartesi ve cuma günleri Bayrak töreninde bizzat bulunmalı. Öğrencilere o hafta içinde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vermeli. TÜBİTAK ve diğer projelere önem vermeli. Bu projelerin sayısını arttırmalıdır” diye sıraladı.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.