Balıkesir Merhaba Gazetesi

En sevdiğim mevsim

En sevdiğim mevsim
06 Mart 2015 - 0:05

Genel

Alişuuri İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileriyle sevdikleri mevsimlerle ilgili sohbet ettik. Öğrenciler hangi mevsimi neden sevdiklerini bizimle paylaştılar.
BERİL AĞIROĞLU: Ben Eylül ayında doğdum. Ben en çok yaz ve kışı severim. Aslında bütün mevsimleri severim. Ben neden yazı ve kışı severim mi? Yaz da denize girmek kışın da kar topu oynamak için severim.
MEHMET CAN GÜNEY: Mevsimleri çok severim. En sevdiğim mevsim kış ve yazdır. Kışın kardan adam yapıyoruz diye severim. Yazı da denize giriyoruz diye seviyorum. 4 mevsim 1 yıldır. Bir de ben sonbaharı da severim. Yapraklar sararır, yağmurlar bereket olduğu için, ilkbahar da armutlar çiçek açtığı seviyorum. Armudu çok severim.  20 Mart benim doğum günüm.
AYŞE ÇOBAN:  Bugün konuştuğumuz konuda öğretmenim beni seçmişti biliyor musunuz? Bana mevsimleri araştır demişti. Ben ne yapacağımı bilemiyordum. Aklımdan bir şey geçti. Buldumm! Hemen eve koştum. İlk Baharı çok severim. İlk baharda kuşlar cıvıl cıvıl öter.
YAKUP KARAKAVUK: Ben yazı çok severim. Yazın denize gidilir, hava geç kararır, dondurma yenir. Bol bol oyun oynarız, okullar tatil olur.
ZEYNEP ÇELİK: Ben her mevsimi çok severim. Çünkü her mevsim çok güzel. Size bir şiir yazdım;
İlkbahar çok güzel,
Yazıda seviyorum,
Sonbaharda yapraklar dökülür
Kışda da kar yağar.
Her mevsim çok güzel yaşasınnnn
BARA HASEEN ALİ: Ben ilkbaharı çok severim.
ÇİĞDEM ZORLU: Yazı çok severim. Okullar tatil olur, ama en tatlısı deniz ve dondurma. Kışın lapa lapa kar yağar. Kar topu oynarız. Kardan adam yaparız. Hepsini çok severim. Mevsimlerin hepsine bir yıl denir.
EFE EŞER: En sevdiğim mevsim yaz ve kış. Yazın denize girerim güneşlenirim, havuza giderim. Otele gidip oradaki küçük ve büyük havuza girerim. Dondurma yerim su savaşı yaparım ve yüzme yarışı yaparım ama denizden birşey bulmayı da eksik etmem. Kışın kardan adam yaparım. Arkadaşlarım Ali Kaan bize gelir hep birlikte kar topu savaşı yapıyoruz. Sonra öğlen yemeğimizi yeriz sonra tablette oyun oynuyoruz. Ve soğuk havada çok durmamayı unutmamalıyız.
BERRA DEMİRASLAN: Ne güzeldir yaz. 4 mevsim var. Ben en çok kış ve yazı severim. 4 mevsimin adı sonbaharın ilk yaprakları yeşil ikinci rengarenk en son ise hiç kalmaz.
AHMET FEHİM: Çok severim mevsimleri. Sonbahar kış ilk bahar yaz hepsinin birbiriden güzel eğlencesi vardır.  En çokta yazı ve kışı severim. Yazda en çok yediğim şey dondurmadır.Ve kışta en çok kartopu savaşı saparım.
ENES ERCAN: 4mevsim vardır. Bir sonbahar 2 kış, 3 ilkbahar,4 yaz. Ben en çok yaz mevsimini severim. Çünkü dışarıda piknik yaparız ve ben bir de kışı severim. Çünkü kartopu oynarım.
ZEYNEP NAZLI KURT:  En sevdiğim mevsimler; ilkbahar, yaz, sonbahar, kış. En çok sevdiğim aylar; Mart, Nisan, Haziran, Temmuz, Eylül, Aralık, Şubat. Nedeni ise ailemde en sevdiklerimin doğum günleri var.
ERVA KONU: Yazı çok severim. Çünkü yazda benim doğum günüm. Yazı çok severim. Denize girilir dondurma yeniliyor. Kısa kollu giyiliyor. Yaz çok güzel.
ARAS ALİ ASLAN: Yaz çok güzel. Denize girip yüzerim.Çok güzel yüzerim. Okullar yok ama ben okulumu da öğretmenlerimizde severim.
ALİ KAAN YILMAZ: Ben en çok yaz mevsimini seviyorum. Çünkü okullar tatil oluyor ve istediğimiz yerlere gidebiliyoruz. Ama kış mevsimi de çok güzel çünkü kar yağıyor ve biz arkadaşlarımızla kar topu oynuyoruz.
YUŞA CİVAN: Ben en çok kışı severim. Kışın kar yapar ve biz kartopu oynarız, kardan adam yaparız.
HAZIRLAYAN: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.