Balıkesir Merhaba Gazetesi

En Vatansever HDP ve CHP’ymiş!!!

En Vatansever HDP ve CHP’ymiş!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
04 Kasım 2021 - 8:57

En Vatansever HDP ve CHP’ymiş!!!

İktidar çevreleri hani diyorlar “Türkiye’de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var”. El Hak doğru valla. Halbuki demokrasinin gereği, hatta olmazsa olmazıdır MUHALEFET.

Ben de kendi adıma söylüyorum, muhalefet gerçekten çok çok önemli. İktidar sırtında nefesini hissedecek, yanlış yapma lüksüne sahip olmayacak. Buna karşılık millet yanlış yapan iktidarı cezalandırmak için, alternatife sahip olacak. Muhalefet eylemleri, söylemleri ile halka güven versin ki alternatif olsun. Ama neredeee?

Muhalefetin büyük ortağı ve dostları ile hareket eden sayın Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürü iken 21 Ekim 1992 yılında şöyle diyor; “Emeklilikte yaş yükselmezse bu kara delik büyür, bu gidişle maaş bile ödemem mümkün değil.” Aynı Kılıçdaroğlu 14 Mayıs 1995’te “100 trilyon borcu olan SSK’yı ancak geç emeklilik kurtarır, şu durumda 60 yaş şart”, 19 Ocak 1998 yılında ise “Emekli sayısı her yıl %3.5 artıyor. Emeklilik yaşı 80 de olsa SSK kurtulamaz. Ek önlemler alınmalı.” diye beyanat veriyor.

Gelelim 11 Ekim 2018’e. Bu sefer aynı Kılıçdaroğlu;”Emeklilerin hakkı gasp ediliyor, emeklilik yaşının düşmesi gerek. Herkes sandıkta tepkisini koysun!!” Hadi çıkın işin içinden! Emeklilik yaşını yükselten eski bakan Yaşar Okuyan da CHP’de siyaset yapıyor bu arada. Merak etmeyin EYT sorununu da mevcut iktidar çözecek. Bu arada SSK Genel Müdürü iken Sayın Kılıçdaroğlu, EYT sorunu yaşamasın diye oğlu Kerem’e 14 yaşındayken, torunu Duru’ya da 10 aylıkken SSK girişi yaptırdı!

***

Geçen hafta TBMM’nde Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’ye asker gönderme tezkeresi oylandı. Daha önce 7 kez “evet” oyu verdiği tezkereye CHP bu defa “Hayır” dedi. Sayın Kılıçdaroğlu gerekçe olarak da; “Evet demek Cumhuriyet’e ihanettir…” olarak açıkladı!!. Gelin de tutarlılık arayın ve bunlara inanın!!.

Efendim kendileri diyorlar ki “Tezkere metninde “yabancı askerlerin Türkiye’de bulunması” ibaresi varmış. Ancak aynı ibare hep vardı. Ya daha önce tezkereyi okumadan onaylamışlar ki, zayıf ihtimal! Ya da okuduklarını anlamadılar! Bu da mümkün değil. 2023 seçimlerini kazanmayı planladıkları dostlarından HDP’yi kızdırmamaları, Türkiye’nin BEKASINDAN daha önemli demekki.

Neden beka diyoruz? Çünkü eğer tezkere geçmeseydi Kuzey Irak’taki bütün üslerimizi kapatacak, Suriye’deki askerlerimizi de bölgeden çekmek zorunda kalacaktık. Askerimizin boşaltttığı bölgeye de PKK/YPG terör örgütü yerleşecek ve sınır güvenliğimiz tehlikeye girecekti. “Düşmanı sınır dışında karşılama” siyasetimiz sona erecek, sınır yerleşmelerimize tekrar bombalar, füzeler düşmeye başlayacaktı.

CHP bu tercihi ile HDP ile olan gizli ittifakı bir defa daha açık etti. Ülkemiz için en kritik kararda HDP ile birlikte hareket etti.  Bu durumda Kılıçdaroğlu’na göre mecliste EVET oyu veren İYİ Parti dahil tüm partiler Cumhuriyete ihanet etmiş mi oldu? Yoksa CHP, HDP ile olan ittifakını İLTİHAKA mı dönüştürdü?

Demek ki neymiş, öyle “Sınır namustur” diye afiş asmaya benzemiyormuş..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.