Balıkesir Merhaba Gazetesi

EN YÜCE HİSLERDEN BİRİSİ

EN YÜCE HİSLERDEN BİRİSİ
12 Şubat 2015 - 0:02

Genel

Sevgi, insanın başka bir insana ya da varlığa duyduğu en yüce hislerden biridir. Sevginin yüzlerce tanımı yapılabilir. Bazıları için dünyanın varoluş sebebi, bazıları içinse hayatın tadı tuzu, kimileri içinse varlık sebebimizdir. İnsanlarda merhamet duygularının en üst seviyede olmasını paylaşma ve yardımlaşma gibi erdemlerin açığa çıkmasını sağlayan güç sevgidir.

SUDE GICIR: Sevgi insanın hayatını neşelendirir. Dünyada sevgi olmazsa hayat kararır herkes birbirini çok sevmeli. Hayatta bir kişide olsa o insanın sevdiği birisi olmalı nerdeyse bu sevdiği birisi olmalı nerdeyse bu sevginin olduğu bir dünyada herkes birbirini seviyor. Sevgi olmazsa en yakın aileler bile birbirine küser. Arkadaşınız olmasa bile onunla kendi sevginizi paylaşmalısınız iyi ki hayatta sevgi diye bir şey var. Her insan ve hayvan sevgiyi hak eder ve hak ediyor.

YAKUP EROĞLU: Ben annemi ve babamı çok seviyorum. Ben dedemi görmesem de onu da çok seviyorum. Kısacası tüm ailemi seviyorum.  Annem ve babam bazı isteklerimi almasalar da onları çok seviyorum. Babamın doğum gününde ona jilet almıştım. Seni çok seviyorum dedi. Ama o hediye, bana aldıklarının yanında bit kadar kalır. Başka doğum gününde ona gül ve çerçeve aldım. Babam siz bana en büyük hediyesiniz dedi. Kardeşimde traş köpüğü ve şemsiye almıştı. Kardeşim diyorum ama o benim ikizim. Ben origamiyi de seviyorum.

EMİRHAN EMİR: Ben en çok annemi ve babamı severim. Büyüklerimin ellerini öperim kardeşlerimi severim arkadaşlarımdan en çok Hüseyin Emre Çakıcı arkadaşımı severim. Arkadaşlarımı kırmamaya çalışırım. Ben bu dünyada en çok ailemi seviyorum.

ELİF SON: Ben ailemi arkadaşımı hayvanları çok seviyorum. Çünkü ailem beni çok mutlu ediyor. Arkadaşımda beni mutlu ediyor. Hayvanlar bize yiyecekler veriyor. Mesela süt, yumurta, bal gibi. Ben o hayvanları neden sevmeyeyim ki?

ZÜMRA ÇELİKER: Ben ailemi çok severim. Onlarla olduğumda çok mutlu oluyorum. Bazen kavga ederiz ama yinede benim onlara hala sevgim vardır. Sevgiyi anlatmak çok zordur. Ben ailemi çok seviyorum.

İREM NUR TEKİN: Ben ailemi çok severim. Onlarla birlikte olduğumda çok mutlu oluyorum. Ailemle birlikte eğlendiğimde onlara olan sevgimi anlıyorum. Bazen kavga ederiz ama bizim sevgimiz hala vardır. Sevgimiz asla azalmaz ve bitmez. Sevgiyi anlatmak çok zordur. Bu herkesin içinde kalbinde vardır. Aile sevgi saygı demektir. Aile insana huzur verir.

GÜLSER ESENDER: Ben en çok kardeşimi, annemi, babamı ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Sevgi olmasa kimse kimseyi umursamaz. Eğer sevgi olursa hayat olduğu gibi devam eder. Yani sevgi çok önemli ben onu öğrendim.

HEDİYE HERDEM: Ben arkadaşlarımı çok seviyorum onlarla sevgiyi paylaşırım. Annem babam ve kardeşim arkadaşlarım da beni seviyorlar. Çünkü onları bende çok seviyorlar.

Onlar beni sever,

Ben onları severim,

Hep birlikte sevgi ile,

Sevgi iyi bir şey,

Sevgi her şeyi sever.

HÜSEYİN EMRE: Ben annemi ve babamı çok severim. Çünkü onlar benim için hep iyisini ister. Bende onları çok severim. Onlar en iyisine layıktır. Sevgiyi anlatmak çok zordur.

FURKAN AZİZ: Ben en çok annemi, babamı ve ablamı severim. Eğer sevgi olmazsa kendimizi dünyada yalnız hissederiz. Çünkü arkadaşsız, dostsuz dünya düşünülemez. Bu yüzden sevgiye önem vermeliyiz. Önem vermezlik yapmamalıyız. Sevgi olursa bütün dünyada barış ve huzur olur.

NİSA DOĞA: Ben kuşları, kedileri çok severim. Onlar benim arkadaşlarım gibi onları gördüğüm zaman su, ekmek, süt veririm. Yani sevginin olduğu yerde mutluluk ve huzur olur.

KARYA YILMAZ: Hayvanlar insanların olduğu bölgelerde yaşayan hayvanlardır. Bazı insanlar o hayvanları dışarı bırakıp, sokağa atıyorlar. Ve bu hayvanlar alınıp barınaklara götürülüyor ve hayatlarını orada sürdürmek zorunda kalıyorlar.

UTKU DEMİR SEVİNÇGİR: Ben annemi, babamı ve ablamı çok seviyorum. Büyükannemi de çok seviyorum. Arkadaşlarımla iyi geçinmeye çalışıyorum. Bazı günler arkadaşlarımla bahçemizde futbol oynarız. Sevdiklerime saygılı olup güzel bir şekilde karşılarım.

TUNA YEŞİLBİÇER: Ben ailemi çok seviyorum. Kardeşimle oyun oynamayı seviyorum. Kardeşimi çok seviyorum ve o ne isterse alırım. Ne oynamak isterse onu oynarım. O mutlu olunca bende mutlu oluyorum.

EGE İPEK: En sevdiğim kişiler arasında ilk önce annem ve babam geliyor. Arkadaşlarım, sevgi çok önemli. Çünkü sevgi arkadaşlık aramızdaki arkadaşlığı gösterir.

FARUK KUŞLU: Ben kuzenlerimi, ailemi, arkadaşlarımı çok seviyorum. Sevgi olursa dünyada barış olur, mutluluk olur. Sevgi olmazsa dünyada herkes birbirini sevmeyebilir ve herkes birbirine küser, darılır. En yakınları, aileleri konuşmaz ve dünyada barış olmaz. Herkes birbiriyle konuşmaz çok kötü bir dünya olur. İyi ki sevgi var. Herkese sevgilerimler..

HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.