Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Engellere rağmen çalışıyorlar’

‘Engellere rağmen çalışıyorlar’
14 Kasım 2014 - 0:17

Genel

Milletvekili Namık Havutça, iktidarın bütün engellemelerine rağmen partilerinin yönettiği belediyelerin, halka hizmet için büyük gayret gösterdiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça,  ilçe belediyelerinin çalışmalarını engellemek için iktidarın yaptığı her türlü uygulamaya karşın; partisinin yönetiminde olan belediyelerin büyük bir gayretle halka hizmet ettiğini söyledi. Buna en iyi örneğin ise Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın çalışmaları olduğunu belirten Milletvekili Havutça, “Her türlü kayırma ve engellemeye rağmen deneyimli başkanımız büyük bir çalışma gayreti gösteriyor” dedi.

Havutça, Edremit Belediyesi’nin, Ambalaj Atıkları Yönetim Planı’nın hayata geçirilmesi için gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Havutça, büyükşehir belediyeleri sınırları içerisinde bir çok sorun yaşandığını dikkat çekti. 30 Mart sonrası büyükşehir olan belediyelerin sorunlarının araştırılması ve bu sorunlara çözüm üretilmesi için araştırma komisyonu kurulması için çalıştığını belirten Havutça, “Bandırma’da Büyükşehir Belediyesi kurulmasından sonra su paralarında büyük artışlar oldu.

Büyükşehir Belediyesi bunun faturasını Bandırma Belediyesi’ne kesiyor. Diğer yandan Edremit’in Kamil Saka başkanımızın da açıkladığı üzere Edremit Belediyesi’ne ait Zeytinli ve Altınoluk Şube hizmet binaları dahil olmak üzere 14 yer Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne devir edildi. Bu talan CHP’li belediyelerin halka hizmet vermesini engellemek için yapılıyor. Ama CHP’li başkanlarımız  Her türlü kayırma ve engellemeye rağmen büyük bir gayret içinde halka hizmet götürüyor” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, onaylanan Edremit Belediyesi Ambalaj Atıkları Yönetim Planı gereği ilçeye konulan geri dönüşüm kutularını kullanarak projeye destek vermeleri çağrısında bulundu.

Balıkesir Milletvekili Havutça daha toplantı sonrasında Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte Edremit Belediyesi’nin düzenlediği aşure hayrında halka aşure dağıttı.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.