Balıkesir Merhaba Gazetesi

Engelli arkadaşları için park istediler

Engelli arkadaşları için park istediler
13 Kasım 2014 - 0:05

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret eden Plevne ilkokulu öğrencileri, engelli arkadaşları için oyun parkı istediler, engeliler haftası için hazırladıkları projelerini anlattılar.

Plevne İlkokulu 2/B Sınıfı öğrencileri Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret ederek, engelliler ile ilgili projelerini anlattılar. Okul Müdürü Tevfik Yıldırım, Sınıf Öğretmeni Rüya Ayanoğlu ve öğrenciler ziyarette Hayat Bilgisi dersinde engelliler ile ilgili hazırladıkları proje hakkında bilgi verdiler. Öğrenciler, sınıf olarak 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü’nde engellileri ziyaret edeceklerini, mavi kapak toplayarak engellilere engelli arabası almak istediklerini belirttiler. Öğrenciler, Başkan Zekai Kafaoğlu’ndan Altıeylül ilçesine engelli çocukların oynayabileceği park istediler.

‘FİKİRLERİNİZ ÇOK GÜZEL’

Öğrencileri duyarlılıklarından dolayı kutlayan, sevgi dolu düşüncelerinden çok etkilendiğini belirten Başkan Zekai Kafaoğlu, “Sizler de engelli kardeşlerinizin parklarda oynamasını istiyorsunuz. Bu fikriniz çok güzel. İlçemizde yapacağımız parklardan birisini engelli çocukları için yapacağız. Sizleri tebrik ediyorum” dedi. Çocuklardan çok çalışmalarını isteyen Başkan Kafaoğlu, “Sizler geleceğin belediye başkanları, milletvekilleri, doktorları. mühendisleri, başbakanları olacaksınız. Cumhuriyet sizin omuzlarınızda yükselecek”dedi.

 KAFAOĞLU’NU  DUYGULANDIRDILAR

Minik ziyaretçilerinin sevgi dolu düşüncelerinden çok etkilendiğini belirten Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, çocukların engelli arkadaşları için istedikleri oyun parsının yapılacağını söyledi.

HABER MERKEZ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.