Balıkesir Merhaba Gazetesi

Engelliye en güzel yeni yıl hediyesi

Engelliye en güzel yeni yıl hediyesi
30 Aralık 2014 - 0:13

Genel

Yıllardır akülü bir tekerlekli sandalye sahibi olmak isteyen Sındırgılı Mehmet Aslan’ın hayali gerçek oldu. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş; engelli vatandaşa yeni yıl hediyesi olarak akülü araç verdi.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, engelli bir vatandaşa yeni yıl hediyesi olarak akülü araç hediye etti. Başkan Yavaş Kocakonak mahallesinde yaşayan 44 yaşındaki Mehmet Aslan’a akülü aracını teslim ederken; nasıl kullanılacağı hakkında da bilgiler verdi. Aslan, yıllardır özlemini çektiği akülü aracını teslim alırken çok duygulandı. Engelli Mehmet Aslan’ın annesi 76 yaşındaki Gülten Aslan ise, Aslan’ın küçük yaşta sara hastalığı geçirmesi sonucu böyle olduğunu, hastalık sonucu yürümekte zorlandığını söyledi. Anne Gülten Aslan, “Oğlum, küçük yaşta geçirdiği sara hastalığı sebebiyle yürümekte zorlanıyor. Duvarlara dayanarak parmaklarının ucuna basarak yürüyebiliyor. Bugün Akülü aracına kavuştu. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi. Mehmet Aslan’ın ablası Ayşe Küren ise, “Kardeşimin bir hayali gerçek oldu” diyerek Başkan Yavaş’a teşekkür etti.

“ONLARI ÇARESİZ BIRAKMIYORUZ”

Sındırgı Belediye Başkanı Yavaş, engellilere sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli adayıyız. Bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bizler de bu çerçevede engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getiriyor, onları yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz” diye konuştu. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de bir ilke imza atan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçe genelindeki bütün engelli çocuklar ile bir araya gelmiş; onlarla birlikte halı saha maç yapmıştı. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.