Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Engelsiz yaşam diliyorum’

‘Engelsiz yaşam diliyorum’
16 Mayıs 2015 - 0:09

Genel

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Havran’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Havran Kaymakamlığı ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası bir dizi etkinlikle kutlandı. Geçtiğimiz gün Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte engelliler ile ilgili kmau spotu izlendi. Ardından Engelliler olimpiyatı adlı yazının okunması ve otizm hakkında kısa film gösterisinin izlenmesi ile devam eden etkinlikte engelli öğrencilerin klip eşliğinde pankart gösterisi, Şiir ve skeç gösterileri, işaret dili şarkı söylenmesi yer aldı.
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, etkinlikte konuşma yaparak herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekti ve “Engelli vatandaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını anımsatıyor, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanarak, engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyorum”  dedi.
Etkiliklere Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran Jandarma Komutanı Fatih Bekteş, Emniyet Müdürü İsmail Tur ve Daire Amirleri katıldı.HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.