Balıkesir Merhaba Gazetesi

ERBAKAN VAKFINDAN ERBAKAN’I ANLAMA KONFERANSI

ERBAKAN VAKFINDAN ERBAKAN’I ANLAMA KONFERANSI
09 Mart 2015 - 0:10

Genel

Prof.Dr Necmettin Erbakan Vakfının açılışı yapıldı. Milli Görüş Lideri Erbakan’ Hoca’yı anma ve anlama Konferansına katılan Dr. Fatih Erbakan Karesi AVM’de düz<enlenen programda ’Mili Görüş ve Erbakan hoca’ yı anlattı.
Hisariçi Mahallesinde açılışı gerçekleştirilen Vakfın açılış konuşmasında Dr.Fatih Erbakan 41 İl’de temsilciliğin olduğunu belirterek ilçelerdeki örgütlenmelerle 200 ilçede çalışmaların başlatıldığını söyledi. Konferansta ‘Erbakan hocanın vefat dönemi Türkiye’de anma programlarını anlatan Fatih Erbakan 20 ilde düzenlenen programların devam ettiğini belirtti.
BALIKESİR BİZİM İÇİN DEĞERLİ
Dr.Fatih Erbakan yaptığı konuşmada ‘Balıkesir ,Rahmetli annem Hatice Nermin hanım’ın doğup büyüdüğü yer .Anneannem ve pekçok akrabamızın olduğu şehir. Trabzon’ da Erbakan hocamızın çocukluğunun geçtiği yer. Erbakan Vakfı Ekim ayında resmi olarak kuruldu ve 41 İl’de il temsilciliğini gerçekleştirdi. İlçelerde de 200 ilçede çalışmalar yürütülüyor. ’Dedi. Erbakan şöyle devam etti: Hanım komisyonlarımızda yine aynı çalışma içindeler. Hayır faaliyetlerini de yapacak fakat ana konusu İlmi çalışmalardır. İlmi Çalışmalarda Erbakan ve Milli Görüş’ün temel söylemleri, projeleri ve fikirlerine ilişkin çalışmalar. Erbakan Hocamız, İnsanlığın kurtuluşuna yönelik çok ciddi fikirleri ortaya koymuş.
İLMİ OLARAK ÇALIŞILAN PROJELERİMİZİN AMAC I
Erbakan Vakfı olarak, Örneğin D8 ve D60 projesi İslam ülkelerinin bir araya getirilmesi ve İslam Birliğinin kurulması projesi İlmi olarak çalışacağımız projelerden biri olacak. Bu projenin güncellenmesi aslına sadık kalınarak günümüz şartlarında dünyanın problemlerine çözüm bulunması. Biz  İlim adamlarımızla bunları görüşüyoruz. Milletimize tebliğ edilmesi. Özellikle 90’lı yıllarda adil düzen projesi ve ekonomi alanındaki uzman ilim adamlarımızla çalışmalar yapıyoruz. Ortaya koymayı amaçlıyoruz. Siyasi, devlet adamlığı ahlaki yönünün İnsanlığa tanıtılması da vazifelerimiz arasında ve Vefatının son dönemlerinde dile getirdiği Milli Görüş hareketine insanlığa yeniden kazandırılmasını istiyoruz. Her fırsatta söylediği Milli Görüş camiasına ilk kurulduğu heyecanı yaşatması ve yaşaması için çalışıyoruz. Balıkesir’deki temsilciliğimizde bu projelerin duyurulması adına önemli bir görev yapacak. Hayırlı hizmetlerin yapılacağı merkez olmayı nasip etsin.
ERBAKAN VAKFI’NIN ÇOK ÖZEL LOGOSU
Dr. Fatih Erbakan Vakfın logosuna dair MERHABA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Logomuz mana taşıyan bir logo. Hilal, Milli Görüş hareketinin bütün organizasyonlarında kullanılan manevi sembol. Referansının İslam olduğu ve kendi temel değerlerimizi ortaya koyan bir sembol. Yıldızı oluşturan ögeler 5 tane Necmettin’in baş harfini, oluşturan ‘Nun’ harfini oluşturarak Besmelenin B’si anlamına da geliyor. Beş besmelenin iç içe geçmiş halinden yıldız oluşuyor. Yıldız 5 köşeli ve bizim 5 temel değerimize vurgu yapıyor. Huzur ve Barış, Adalet Refah, Hürriyet İnsan Hakları, İzzet, saygınlık, onur bizim Milli Görüş Hareketimizin olmazsa olmazları. Yıldızın köşelerinin yuvarlaklığı merhameti simgeliyor. İnancımızın temeli hoşgörü ve merhamettir. Türkiye Atom Enerjisinin logosuna da benziyor .Buradaki Atom görseli de Erbakan hocamızın İlim adamlığı yönüne vurgu. Bu logoyur yapan Hattat arkadaşımız şunu dedi; Bir tane Erbakan vefat etti ama pek çok Erbakanları sembolize edenler kenetlenecek ve çalışma yürütecekler. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.