Gündemİlçe Haberleri

Erdek Belediyesi’nden Beton Barikat Tartışması

Erdek Belediyesi'nin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne ait beton barikatları izinsiz kullanarak halk plajına araç girişlerini engellemesi kamuoyunda tepki çekti

Erdek Belediyesi’nden Beton Barikat Tartışması

Erdek Belediyesi’nin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait beton barikatları izinsiz kullanarak halk plajına araç girişlerini engellemesi kamuoyunda tepki çekti

Balıkesir’in Erdek ilçesinde Edincik altı olarak bilinen bölgedeki halk plajına araç girişleri, izinsiz kullanılan beton barikatlarla engellendi. Bu barikatların Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olması ve üzerindeki Büyükşehir logolarının boyanarak kapatılması, iki belediye arasında gerginliğe yol açtı.

Erdek Belediyesinden Beton Barikat Tartismasi 1

Halk plajına araç girişlerini engellemek için yerleştirilen beton barikatlar, çevrede araç park edilecek bir yer veya otopark bulunmaması nedeniyle kamuoyunun tepkisini çekti. Vatandaşlar, plajdan yararlanmakta zorlandıkları için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Daha sonra barikatların, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın talimatıyla konulduğu ve dolayısıyla Erdek Belediyesi tarafından izinsiz kullanıldığı ortaya çıktı. Bu durum, Büyükşehir Belediyesi’nin tepkisini daha da artırdı.

Başkan Bağcı “Gömeçlilere sürprizimiz var”

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu