Balıkesir Merhaba Gazetesi

Erdek’te Olası Deprem Hasarlarına Yönelik Denetim Sağlandı

Erdek’te Olası Deprem Hasarlarına Yönelik Denetim Sağlandı
25 Aralık 2020 - 14:24

Erdek’te Olası Deprem Hasarlarına Yönelik Denetim Sağlandı

 

Erdek’te Olası Deprem Hasarlarına Yönelik Denetim Sağlandı. Erdek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından depremin yaratabileceği hasarlara yönelik mücadele kapsamında denetimler yapıldı.

İŞ YERLERİ DENETLENDİ

Erdek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından depremin yaratabileceği hasarlara yönelik mücadele kapsamında denetimler yapıldı. Erdek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçede faaliyet gösteren iş yerlerinde, işyerlerinin mimari ve statik projelerinde gösterilen kolon ve kirişlerin; projeye uygunluğu, tahribat olup olmadığı, ölçülerinin kontrolü hususlarında gözleme dayalı olarak yerinde denetimleri yapıldı.

OLASI HASARLARA YÖNELİK KONTROL SAĞLANDI

Olası depremlerin yaratabileceği hasarların şimdiden önüne geçilmesi yönünde çalışmaların yapıldığını söyleyen Erdek Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından konu ile ilgili olarak, “Ülkemizde son olarak meydana gelen depremler sonrasında da işyerlerinde kolon – kiriş kesilmelerinden kaynaklı yıkımların olduğu ortaya çıkmıştır. İlçemizdeki iş yerlerinde buna yönelik kontrollerimizi sağlıyoruz. Bilindiği üzere ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yurdumuzda birçok yıkıcı depremler olduğu gibi, gelecekte de oluşacak depremlerin büyük hasarlara yol açmasını önlemek amacı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.”denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.