İlçe HaberleriSiyaset

Erdoğan Balıkesir’in Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Balıkesir'de dünyanın en büyük organize tarım bölgesinin inşa edildiğini söyledi.

Erdoğan Balıkesir’in Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

Erdogan Balikesirin Tarimdaki Dev Adimi Paylasti 1
Erdoğan Balıkesir’In Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

Erdoğan’ın Balıkesir Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, konuşmasında Balıkesir’de dünyanın en büyük organize tarım bölgesinin inşa edildiğini belirtirken, markalaşma ve coğrafi işaretli ürünlere verdikleri öneme vurgu yaptı. Bugüne kadar bin 382 tarım ve gıda ürününün coğrafi işareti tescil edildiğini dile getiren Erdoğan, tarla ve bahçe bitkilerinde binlerce yerli ve milli tohumluk çeşidi geliştirdiklerini ifade etti.

Erdogan Balikesirin Tarimdaki Dev Adimi Paylasti 2
Erdoğan Balıkesir’In Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

Erdoğan Türkiye’nin Turizm Gelirini Açıkladı

Ata tohumu projesi kapsamında 37 yerel çeşidi araştırma enstitülerinin tescil ettiğini belirten Erdoğan, gelecek planlamalarını 25-30 yıl öncesinden yaparak, ülke nüfusunun önümüzdeki 30 yıl içinde yüzde 25 artacağını ve turist sayısının da arttığını dile getirdi. Geçen yıl 57 milyonu aşkın yabancı turisti ülkede misafir ettiklerini ve bu sayının şu anda 60 milyonu geçtiğini belirten Erdoğan, turizm gelirinin 60 milyar doları aştığını açıkladı.

Erdogan Balikesirin Tarimdaki Dev Adimi Paylasti 3
Erdoğan Balıkesir’In Tarımdaki Dev Adımı Paylaştı

Gıda Konusunda Yapılan Yönlendirmeyi Paylaştı

Erdoğan, artan nüfus ve turizm sektörünün, tüketiciler, gıda sanayicileri ve tarım ürünleri ihracatçıları açısından talebin artmasına yol açacağını ifade ederken, son yıllarda yaşanan krizlerin ve gelecek tahminlerinin devletleri gıda konusunda daha korumacı davranmaya yönlendirdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarım ve gıda sektörüne ilişkin açıklamaları, sektördeki gelişmeleri ve gelecek projeksiyonlarını aydınlatarak, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Haber: Bülten

Erdoğan’ın Uyarısı; “Halkla Araya Mesafe Koymak Siyaset Geleneğimizde Yeri Yok”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu