GündemSiyaset

Erdoğan: “CHP’yi İlk Fırsatta Ziyaret Edeceğim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk fırsatta CHP'yi ziyaret edeceğini söyledi. Erdoğan, "Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. İlk fırsatta da bu ziyareti gerçekleştirerek Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız." dedi.

Erdoğan: “CHP’yi İlk Fırsatta Ziyaret Edeceğim”

Erdogan Chpyi Ilk Firsatta Ziyaret Edecegim 1
Erdoğan: “Chp’Yi İlk Fırsatta Ziyaret Edeceğim”

Olumlu Bir Gelişme Olarak Değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Çilehane Camii’nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gerçekleştirdiği görüşmeye değinerek, Özel’in Genel Başkan olduktan sonra böyle bir ziyareti gerçekleştirmiş olmasının iktidar ve ana muhalefet arasında olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

“Türkiye’nin buna ihtiyacı var”

Bundan önceki süreçlerde bu tür adımların atılmadığına dikkat çeken Erdoğan, bu adımın atılmasıyla siyasetin Türkiye’de çok daha yumuşama dönemine girdiğini belirtti. “Ben de Özgür beye ilk fırsatta böyle bir ziyaretin karşılığını yapacağımı söyledim. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Türk siyasetinin buna ihtiyacı var. İlk fırsatta da bu ziyareti gerçekleştirerek Türkiye’de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız.” dedi.

Türkiye- İsrail Ticaret Kararını Konuştu

Ayrıca, Türkiye’nin İsrail’e ihracatını tamamen durdurması hakkında da değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, İsrail-Filistin arasındaki gelişmelerin kabul edilebilir bir yanı olmadığını belirterek, Türkiye’nin bu adımları atması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, Türkiye-İsrail arasındaki ticaret hacmini de göz ardı ederek bu kapıyı kapattıklarını belirtti ve bundan sonrasının hayırlı olmasını diledi.

Haber: Bülten

Mustafa Canbey ve Önder Lapanta Bir Araya Geldi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu