GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Erdoğan: “İsrail’in Kanlı Planları Büyük Bir Felakete Yol Açacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’nin ardından şimdi de Lübnan’a göz diktiğini belirterek, Batılı ülkelerin İsrail’e destek vermesini eleştirdi

Erdoğan: “İsrail’in Kanlı Planları Büyük Bir Felakete Yol Açacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’nin ardından şimdi de Lübnan’a göz diktiğini belirterek, Batılı ülkelerin İsrail’e destek vermesini eleştirdi

Erdoğan, “Netanyahu’nun savaşı bölgeye yayma planları büyük bir felakete yol açacaktır” dedi ve İslam alemi ile Orta Doğu ülkelerini bu kanlı planlara karşı tepki göstermeye çağırdı.

Erdogan Israilin Kanli Planlari Buyuk Bir Felakete Yol Acacak 4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Lübnan’a göz diktiğini ifade ederek Batılı ülkelerin bu duruma destek vermesini sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, “Gazze’yi yakıp yıkan İsrail’in şimdi de gözünü Lübnan’a diktiği anlaşılıyor. Batılı güçlerin perde arkasında İsrail’i desteklediklerini görüyoruz” dedi.

Erdogan Israilin Kanli Planlari Buyuk Bir Felakete Yol Acacak 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batılı devletlerin insan hakları ve özgürlükten dem vururken, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun politikalarına destek vermelerinin son derece vahim olduğunu belirterek, “Netanyahu gibi bir ruh hastasının esiri olmaları zavallılıktır” şeklinde konuştu.

Erdogan Israilin Kanli Planlari Buyuk Bir Felakete Yol Acacak 2

Erdoğan, Netanyahu’nun savaş politikalarının bölgeye büyük bir felaket getireceğini vurguladı ve İslam alemi ile Orta Doğu ülkelerinin bu kanlı planlara karşı tepki göstermesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin kardeş Lübnan halkının ve devletinin yanında olduğunu belirten Erdoğan, “Bölgedeki diğer ülkeleri de Lübnan’la dayanışma içinde olmaya davet ediyorum” dedi.

Erdogan Israilin Kanli Planlari Buyuk Bir Felakete Yol Acacak 3

Muhalefete Eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette yumuşama ve normalleşme çabalarının aslında muhalefeti normalleştirme çabası olduğunu ifade etti. “Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. Biz ülkemizin çıkarları için yapıcı davranmaya çalışırken CHP Genel Başkanı’nın siyaseti nasıl gerilime sürüklemeye çalıştığını milletimiz yakından izliyor” dedi.

Putin ‘Türkiye’e Hariç’ Dedi Erdoğan Aradı

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu