Balıkesir Merhaba Gazetesi

ERDOĞAN “NE İÇİN KULLANACAĞIMIZ GAYET AÇIK”

ERDOĞAN “NE İÇİN KULLANACAĞIMIZ GAYET AÇIK”
0
10 Mart 2019 - 14:08

Erdoğan S-400 konusunun NATO ve F-35’lerle ilgisinin bulunmadığını, Türkiye’nin S-400’leri ne için ve nasıl kullanacağının belli olduğunu ve asla bir geri adımın söz konusu olmadığını söyledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Öyle bir gençlik istiyoruz ki hangi görüşe mensup olursa olsun okumalı, araştırmalı, sorgulamalı, kimseye zihnini kiraya vermemelidir.

“İSTİYORUZ Kİ GENÇLERİMİZ, KENDİLERİNİ BİR ARAÇ GİBİ GÖREN ÖRGÜTLERE İTİBAR ETMESİNLER”

İstiyoruz ki bizim gençlerimiz insana sarf malzemesi gibi bakan, ölümü, öldürmeyi ve şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermesinler. İstiyoruz ki bizim gençlerimiz kendilerini kullanılacak bir meta araç gibi gören örgütlere, yapılara asla itibar etmesinler.

34 yıldır gençlerin kanı ve gözyaşıyla beslenen vampirlerin insafına terk edilecek hiçbir evladımız yoktur.

“S-400’LERİ NASIL VE NE İÇİN KULLANACAĞIMIZ GAYET AÇIKTIR”

Mesele S-400 değil, Türkiye’nin Suriye başta olmak üzere bölgesindeki gelişmeler konusunda kendi iradesiyle hareket ediyor olmasıdır.

Türkiye’nin bu hava savunma sistemini niye aldığı, ne şekilde kullanacağı açıktır.

“GERİ ADIM YOK”

Türkiye istiklali ve istikbali için girdiği 15 Temmuz başta olmak üzere pek çok bedel ödediği, şehitler verdiği bu yoldan asla geri dönmeyecektir.

Bu konunun, ne NATO ne F35 projesi ne ABD’nin güvenliğiyle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını işin erbabı olan herkes biliyor.

İnşallah geçmişteki pek çok hadise gibi bu meseleyi de aklıselimin, mantığın, ortak çıkarların gerektirdiği şekilde halledeceğiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.