Dünyadan HaberlerSiyasetTürkiye Gündemi

Erdoğan ve Miçotakis Görüşmesi Başladı! Gündemde Neler Var?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile gerçekleştirdiği görüşme, Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başladı. Görüşme sonrasında ortak bir açıklama yapılması bekleniyor.

Erdoğan ve Miçotakis Görüşmesi Başladı! Gündemde Neler Var?

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere bulunuyor. İki liderin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmesi başladı. Görüşme sonrasında ise ortak bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Ankara’da

Miçotakis ve beraberindeki heyet, Ankara’ya getiren uçakla Esenboğa Havalimanı’na saat 15.08’de iniş yaptı.

Erdoğan Ve Miçotakis Görüşmesi Başladı! Gündemde Neler Var?
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ile Görüşmek Üzere Ankara’Da.

Havalimanında, Başbakan Miçotakis’i karşılamak üzere Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Köylüoğlu, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Ahmet Cemil Miroğlu, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Denizcilik-Havacılık-Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Burak Özügergin, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Theodoros Bizakis ile diğer yetkililer hazır bulundu.

Erdoğan Ve Miçotakis Görüşmesi Başladı! Gündemde Neler Var?
Türkiye-Yunanistan Gündemi

Görüşmenin Gündeminde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’ya gelen Miçotakis’in ziyaretinde, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ikili ilişkilerin çeşitli boyutları ele alınacak ve işbirliğinin geliştirilmesine yönelik adımlar değerlendirilecek. Ayrıca, güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması öngörülüyor. İlişkilerin ahdi zeminine katkı sağlayacak anlaşmaların imzalanması da görüşme gündeminde yer alıyor.

 

 

AA

Yaşanan O Olay Meclis Gündemine Taşınıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu