GündemSiyaset

Erdoğan ve Özel Buluşması Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen tarihi görüşme sona erdi. İki lider arasındaki buluşma, 1 saat 35 dakika sürdü. 

Erdoğan ve Özel Buluşması Sona Erdi

Erdogan Ve Ozel Bulusmasi Sona Erdi 1
Erdoğan Ve Özel Buluşması Sona Erdi

Özel’in Kapsamlı Dosyası İlgili Taraflara Sunuldu

Görüşme, Özel’in hazırladığı kapsamlı bir sorun ve çözümler dosyasının sunumuyla başladı. İktidar ile muhalefet arasında önümüzdeki dönemdeki diyalog ve müzakere sürecinin nasıl işleyeceği açısından kritik bir adım olan bu görüşmeye, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve CHP’den İstanbul Milletvekili ve emekli büyükelçi Namık Tan da katıldı.

Gündem Maddeleri Belirlendi

Toplantıda, ekonomi ve hukuk başlıkları öncelikli olarak ele alındı. Diğer gündem maddeleri ise enflasyon, emekli aylıkları, asgari ücret, atanamayan öğretmenler, yeni müfredat, belediyelerin borçları ve onay bekleyen projeleri, Can Atalay ve Gezi Davası tutukluları, Filistin meselesi ve vize sorunu olarak belirlendi.

Gazze’deki Durum ve Filistin Meselesi Değerlendirildi

Görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve kalıcı barışın sağlanması için atılacak adımlar da masaya yatırıldı. Özel, Filistin için liderlere yazdığı mektup ve önümüzdeki günlerde yapacağı ziyaret hakkında da bilgi verdi.

Tebrik Telefonuyla Başlayan Süreç

Erdoğan ve Özel’in bir araya gelmesi, CHP Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı’na açtığı bayram tebriği telefonuyla başladı. İki lider, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104’üncü açılış yıl dönümü nedeniyle düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda kısa bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşme sonrasında bir araya gelme kararı almıştı.

Haber: Bülten

Erdoğan ve Özel Buluşması Sona Erdi

Başkan Akın’dan Sözcü TV’de

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu