GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Erdoğan’dan Türk Kızılay’ın 156. Yıl Dönümü Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılay'ın 156. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Kızılay'ın özverili hizmetleriyle dünyanın saygın kuruluşları arasında yer aldığını vurguladı

Erdoğan’dan Türk Kızılay’ın 156. Yıl Dönümü Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılay’ın 156. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Kızılay’ın özverili hizmetleriyle dünyanın saygın kuruluşları arasında yer aldığını vurguladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılay’ın 156. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan, mesajında, yardımseverlik, merhamet, şefkat ve dayanışmanın sembolü haline gelen Türk Kızılay’ın özverili şekilde yürüttüğü hizmetlerle bu alanda dünyanın önde gelen saygın kuruluşları arasında olduğunu belirtti.

Erdoğan, “İyiliğin gücüyle insanın ve toplumun onurunu korumayı, direncini arttırmayı ve ızdırabını dindirmeyi görev edinen” Türk Kızılay’ın, son olarak 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinde olduğu gibi ihtiyaç duyulan her zamanda ilk müdahaleyi gerçekleştirip şefkat elini uzattığını kaydetti. Mesajında şunları ifade etti:

“Uluslararası yardımlardan sosyal faaliyetlere, göç çalışmalarından ilk yardıma, afet örgütlenmesinden kan bağışına kadar birçok alanda insanların zor zamanlarında yanında olan Türk Kızılay’ın tüm gönüllülerinin fedakarlıklarını takdir ediyoruz. Türk Kızılay, zor durumda olanların geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için var gücüyle çalışmaktadır. Bu anlamlı günde dokunduğu hayatları iyileştirmeyi ve insanlığa hizmette ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceğine inandığım Türk Kızılay’ın tüm mensuplarını ve gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Türk Kızılay, 156 yıldır insanlara yardım elini uzatarak birçok alanda faaliyet göstermekte ve toplumun her kesimine ulaşarak umut olmaya devam etmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev’i Ankara’da Karşıladı

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu