GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz Ayındaki Diplomasi Trafiği

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Kazakistan, Azerbaycan ve ABD'de düzenlenecek zirvelerde yoğun diplomasi trafiği yürütecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz Ayındaki Diplomasi Trafiği

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Kazakistan, Azerbaycan ve ABD’de düzenlenecek zirvelerde yoğun diplomasi trafiği yürütecek.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz ayında yoğun bir diplomasi trafiği yaşayacak. Erdoğan, 3-4 Temmuz’da Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenecek Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılacak.

Erdogandan Ihracat Ve Ekonomiye Dair Onemli Aciklamalar 5

6 Temmuz’da ise Azerbaycan’ın Şuşa kentinde gerçekleştirilecek Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi’ne iştirak edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada da mevkidaşlarıyla önemli görüşmelerde bulunacak.

Cumhurbaskani Erdogandan Efes 2024 Tatbikati Ve Bolgesel Guvenlik Mesajlari 1

Temmuz ayındaki diplomasi trafiğinin en önemli ayaklarından biri de ABD olacak. Erdoğan, 9-11 Temmuz tarihlerinde ABD’nin başkenti Washington DC’de düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi’ne katılacak.

Cumhurbaskani Erdogan Turk Ekonomisi Rayinda Ilerliyor 8

Bu zirvelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mevkidaşlarıyla çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor. Uluslararası teşkilatlar kapsamında işbirliğini geliştirecek adımların ele alınacağı zirvelerde Erdoğan’ın en önemli gündem maddelerinden biri Gazze olacak.

Erdogan Grup Toplantisinda Konustu Biz Bitti Demeden Bitmez 1

Ayrıca zirvelerde Rusya-Ukrayna savaşı, terörle mücadelede işbirliği, ekonomik ve ticari işbirliği gibi konular da ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yoğun diplomasi trafiği ile Türkiye’nin uluslararası arenadaki rolünü pekiştirmeyi hedefliyor.

Erdoğan: “Suriye ile İlişkileri Yeniden Canlandırabiliriz”

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu