Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Erken seçim istemiyoruz’

‘Erken seçim istemiyoruz’
11 Haziran 2015 - 9:02

Genel

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 7 Haziran’da yapılan genel seçimleri ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Seçimlerden saatler sonra başlayan erken seçim tartışmalarından Türk halkının rahatsız ve tedirgin olduğunu belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı ve Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, yeni parlamentodan beklentilerinin ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan 2023 yılı hedeflerine uyumlu çalışma yapması olduğunu kaydetti. Kızılgüneşler, parlamentodan birçok hükümet alternatifi çıkacağına inandıklarını, seçenekler denenmeden erken seçim söylemlerinin Türkiye’nin hayrına olmadığını savundu.

“Türk halkı gibi iş dünyası temsilcileri olarak bizler de uzlaşı istiyoruz. Kutuplaşmanın önüne geçecek, sağduyulu yaklaşımlar bekliyoruz” diyen Kızılgüneşler, seçilen milletvekillerinin daha mazbatalarını almadan ortaya atılan erken seçim söylemlerini doğru bulmadıklarını dile getirdi.

Türk halkının uzlaşıdan ve çözüm sürecinin devamından yana tercihini ortaya koyduğunu anlatan Kızılgüneşler, açıklamada “Türk halkı parlamenter sistem içerisinde çoğulcu bir anlayışla bir hükümet kurma görevi verdi. Siyasiler bu mesajı doğru algıladıkları takdirde önümüzdeki seçimlerde Türk halkının takdirini kazanacaklardır.” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.