Balıkesir Merhaba Gazetesi

ESNAF HAREKETLİ GÜNLER YAŞIYOR

ESNAF HAREKETLİ GÜNLER YAŞIYOR
25 Eylül 2014 - 0:05

Genel

 

alısveriş

Bayram öncesinde esnaf alışverişleri hız kazandı. Kimi esnafın mutlu olup ‘elhamdülillah’ dediği alışveriş pazarına bazıları ise ‘siftah yok’ diyerek yanıt veriyor.

OKUL alışverişlerinin yanında bayramında yaklaşması nedeni ile hem kılık kıyafet hem de şeker alışverişlerinde daha çok hareketlilik bekleniyor. Kurban bayramı ile hayvancılık konusunda besicilik yapan çiftçileri de hareketli günler bekliyor.

Balıkesir Çerçici-Manifaturacı ve Tuhafiyeciler Oda Başkanı İsa ErolOkul sezonu ve bayram ardı ardına olunca piyasada  hareketlilikyaşandı diyerek esnafının durumunu şöyle değerlendirdi: “Bu bayram iki zenginliği birleştirebiliriz. Giyim ağırlıklı bir grup olduğumuz için okul sezonu ile  bayramın ardı ardına gelmesi piyasayı hareketlendirdi. Doğal olarak okul eşyası satan esnaflarımız, okul sezonunda güzel bir süreç yaşadılar. Sevgili öğrencilerimize en güzel, en kaliteli ve en sağlam giysileri verme gayreti içerisinde bulundular, bundan da başarı ile çıktıklarını biliyoruz.”

Bayram arifesinde esnafın yüzü gülüyor

Başkan Erol, “Kurban bayramı öncesi esnaf ve tüketiciyi değerlendirdi. “Şu an giyim sektörünün işleri çok açık .Bayram arifesinde  aileler önce çocuklarına alışveriş yapıp sonra kendilerine alışveriş yapıyorlar. Okul sezonu ile bayramın aynı zaman dilimine denk gelmesi esnafın yüzünü güldürdü ve iyi kazançlar sağladı. Esnafımız uygun fiyata  ürünlerini en iyi şekilde  sunmaya başarıp pastadan paylarını alıyorlar” yorumunu yaptı. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.