Balıkesir Merhaba Gazetesi

ESNAF KONUŞUYOR

ESNAF KONUŞUYOR
09 Ocak 2015 - 0:03

Genel

MÜŞTERİYE MESAJ ‘BANADA ACIYIN’
Büyükşehir Merhaba Gazetesi ekibi esnaf konuşuyor diyerek çıktığı yolda bu kez Şerafettin Çelik’e konuk oldu.
Balıkesir’de çelik parlatıcısı olarak çalışan Şerafettin Çelik müşterileri yaptırdığı işleri almaya gelmeyince tepkisini böyle dile getirdi.  İş yaptırıyorsanız yaptırttığınız çaydanlığı almasınıda bilin. Yapıyoruz. Depoya koyuyoruz’ diyor.

Çelik parlatıcısı Şerafettin Çelik yaptırılan işlerin daha sonra geriye alınmamasından şikayetçi.Çelik müşterilerine yaptırıyorsanız birde alın diyor.  Şerafettin Çelik 50 yıldır esnaflık yapıyorum asıl mesleğim sobacılık küçük çapta soba imal edip satıyorduk ancak soba yapımı fabrikasyona dönüşüp birçok konut kaloriferli yapılınca bizde mesleğimizi değiştirmek zorunda kaldık ve çelik tencere, çaydanlık parlatıyorum. Kısacası rengi solmuş veya ateşte unutuluş bu nedenle kararmış çelik çaydanlıkları yeni gibi yapıyor ve parlatıyoruz.

Bu işlem için çok cüzi bir ücret almamıza rağmen onlarca vatandaş yaptırdığı çaydanlığı gelip almıyor. İşyerimiz depoya döndü. Bunun yanı sıra yaptığımız işin parasını da alamıyoruz diyen Şerafettin Çelik yeni aldığı bir kararla yapacağı her işin parasını peşin alacağını söyleyerek bu güne kadar bana acıyan olmadı bende önce para sonra iş diyeceğim diyor. HABER:AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.