Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eşofmanlı protokol

Eşofmanlı protokol
16 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Ağaç dikte törenine katıldılar

Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda yapılan ağaç dikim törenine; protokol de eşofmanlarıyla katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da, törende kendi adına bir fıstık çamı dikti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda öğrencilerle birlikte fıstık çamı fidanı dikti. Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz’ın daveti ile Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda yapılan ağaç dikim törenine; protokol de eşofmanlarıyla katıldı. Törende açılış konuşmasını Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Kurmay Albay Ramazan Erdoğan yaptı. Topçu Yüzbaşı Mustafa Aydın’ın ağaç dikimi hakkında bilgi vermesinin ardından ağaç dikim sahasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur isminin yazılı olduğu fıstık çamı fidanını dikti. Astsubay öğrencilerin eşlik ettiği Başkan Uğur, diktiği fidana can suyunu da verdikten sonra üzerinde isminin yazılı olduğu levhayı ağaç fidanına bağladı.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DE YAPTILAR

Vali Yaman, Bakım Okulu Komutanı Tuğgeneral Metin Toker ve diğer katılımcılar da kendileri için ayrılan fidanları diktikten sonra tören sona erdi. Törene; Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutan Vekili Bakım Okulu Komutanı Tuğgeneral Metin Toker, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Kurmay Albay Ramazan Erdoğan, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan ile bazı daire müdürleri, asker aileleri katıldı. Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu’ndaki törende toplam 2 bin 240 adet fıstık çamı fidanı dikildi. Bölge Bandosunun açık hava konseri eşliğinde devam eden etkinliğin ardından törene katılanlar, doğa yürüyüşü de yaptılar. HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.