Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Evrilmeyen devrilir’

‘Evrilmeyen devrilir’
09 Aralık 2014 - 0:07

Genel

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

KUPA töreni için gittiği okulda öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Başkan Yücel Yılmaz “Sağlığınıza çok dikkat edeceksiniz, teknolojiyi çok iyi takip edeceksiniz, öğrenmeyi öğreneceksiniz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda 180 takım arasında yıldız ve gençler kategorisinde dereceye giren okulda 20 öğrenciye hediye ve kupa veren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, okulların ihtiyaçlarını tespit ettiklerini ve giderilmesi yönünde çalıştıklarını kaydederek öğrencilere gelecekleri için tavsiyelerde bulundu. Ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, “Sizler yeni Türkiye’nin temsilcilerisiniz” diye konuşmasına başlayan Yılmaz, “Hedefimiz 2023. Sizleri, çeşitli alanlarda başarılı kendine güvenen, bilimi fenle birleştirmiş, sosyal hayatında başarılı, dünyanın her yerine ihracat yapan fabrikaların başındaki gençler olarak görüyoruz” diye konuştu.

Mahalle Ligleri’nin başlangıç olmasını dileyen Başkan Yılmaz, Sadece bir müsabaka gibi görünen bu mahalle ligleri rekabetle daha kaliteli hale geliyor. Yorulmadan dinlenilemez. Önce dinlemek için yorulmanız gerekiyor. Beden hareket ettiği zaman beyinde çalışır. Spor yapmak bu yüzden önemldir” diye konuştu.
Başkan Yılmaz yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Çağınızın en önemli üç tane meziyeti var; birincisi sağlığınıza çok dikkat edeceksiniz. İkincisi teknolojiyi çok iyi takip edeceksiniz, üçüncüsü ise öğrenmeyi öğreneceksiniz. Bilgi o kadar çok hızlı değişiyor ki size en çok lazım olan, bilgiyi nerede bulacağınız. Evrensel normlarda kendinizi sürekli yenilemeniz gerekiyor. Rekabet ve kaygı insanı her zaman diri tutar. Mahalle ligleri bunun bir başlangıcı. Önümüzdeki seneden itibaren maçlar daha heyecanlı olacak. Okullarda farklı kulüplerin etkinlikleri olacak. Yeni Türkiye size bunları hazırlıyor. Yeni Türkiye’nin gerçekten başarılı olabilmesi için sizlere çok görev düşüyor.” HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.