Balıkesir Merhaba Gazetesi

Eyvah Ülkemizde Güzel Şeyler Oluyor!!!

Eyvah Ülkemizde Güzel Şeyler Oluyor!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
02 Kasım 2021 - 8:48

Eyvah Ülkemizde Güzel Şeyler Oluyor!!!

Başlığa bakınca “Bizim hoca profösör oldu kafayı yedi“ diyebilirsiniz. Çünkü güzel şeylere sevinilir, kötü şeylere ise üzülünür normalde.

Ama Türkiye’de işler tersine oluyor maalesef!!! Hiçbir güzel gelişme, hiçbir güzel hizmet cezasız kalmamıştır çok şükür!!!. Sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilmiyor, kaybedince anlıyoruz ancak iş işten geçmiş oluyor.

Güzel ülkemiz Türkiye, dünyanın  en önemli yerinde, sahip olduğu özellikleri ise saymakla bitmez. Asil bir millet ve Kutlu İslam’ın tezahürü ile gönüllere taht kurmuş, dünyaya iki defa hakim olmuş, dünyadaki bütün mazlumlar en huzurlu dönemini o sıralarda yaşamışlardı.

Ancak vahşi Batı ve kapitalizm sömürgecilik faaliyetleri ile “haydut” bir düzen kurmuştur. Dünyadaki bütün zenginlikler sömürülerek Batı ülkelerine taşınmış, bu düzenin önündeki en büyük engel olarak da Osmanlı Devleti görülmüştür.

Batılılar içimizdeki uzantıları ile Osmanlı’yı yıkıp Ortadoğu’ya çöreklendiler. Otadoğu, dünya petrol rezervinin %65, doğalgaz revervinin de %25’ine sahiptir. Tam 120 yıldır bölgenin enerji kaynakları sömürülmektedir. Bu sömürü düzenine “dur” diyebilecek tek ülke ise Türkiye’dir.

***

Türkiye Anadolu’ya hapsedildi, elleri kolları sıkıca bağlandı. Her çırpınışında bir düğüm daha atıldı ayağa kalkmasın diye. Her on yılda bir askeri darbe, ekonomik kriz ile ülkeme ayar verildi. Vesayet düzeni ile kendilerine hizmet etmeyen iktidar ve liderlere hadleri bildirildi. Çeşitli terör örgütleriyle ülkemize maddi manevi kayıplar yaşatıldı.

Türkiye, 1950-1960 döneminde adeta inşaat şantiyesi haline dönmüş ve en hızlı büyüme bu dönemde yaşanmıştır. Bunun bedeli olarak bir başbakan ve iki bakan idam edilerek ödetilmiştir.

Ülkemiz, 1983-1993 döneminde Turgut Özal’la yeniden umutlanmıştır. SSCB’nin dağılması, bağımsızlığını kazanan Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile Azerbaycan Türkiye için büyük bir fırsat olmuştu. Ancak yine kirli eller devreye girdi ve Turgut Özal zehirlenerek, ülkedeki istikrar sekteye uğratıldı.

2002-2019 döneminde başarılanlar inanılmaz. Türkiye yapılan yasal düzenlemeler ve yatırımlar ile adeta şaha kalktı. 2000 yılı başlarında temeli atılan Bakü-Tiflis-Ceyhan’ın %75’i ülkemizde. Ancak bize layık görülen pay %1.5!!! Şimdi gelelim TANAP projesine. Peki buradaki payımız ne kadar? Cevap %30!!! Yeter mi yetmez.

2013 yılında açıklanan 3. köprü, 3. havalimanı, Osmangazi köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Marmaray, Avrasya Tüneli, nükleer santraller gibi dev projeler önce Gezi kalkışması, sonrasında 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi ile engellenmeye çalışıldı. Bütün sözde Batılı dostlarımız suç üstü yakalandı.

***

Şimdi de Kanal İstanbul ve yerli otomobil projeleri açıklandı. Hemen içerdeki dostlarımız harekete geçtiler. Kanal projesini “yaptırmayız” diyorlar. Hatta müteaahhitleri tehdit ediyorlar. Elektrikli otomobil projesini de itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.

Bakın otomobil projesi otomobilden çok öte bir proje. Dünyanın dengeleri değişecek bir proje. Bursa Gemlik’te kurulacak fabrikada 4.343 kişi çalışacak, yan iş kolları bu istihdamı daha da arttıracak. Otomotiv sektörü için dışarıya ödediğimiz paramız ülkemizde kalacak. Ayrıca petrol ithalatı için yılda ödediğimiz 55 milyar dolar, yıllık bütçe açığımızı kapatacak. Uğrunda savaşların yapıldığı petrol stratejik değerini kaybecek. Otomobil ihracı ile kazanacağımız para cabası. Emisyonu olmadığı için çevre kirliliği azalacak.

Bu gelişmeler içimizdeki istemezukçular şöyle dursun, bütün otomotiv devlerini ve Batılı ülkeleri tedirgin etti. Volkswagen 2025 yılında üretmeyi düşündüğü 1 milyon elektrikli aracı 2023 yılına çekti.

Yani sözün özü bu güzel gelişmeler bize felaket olarak geri dönmez inşaallah. Ancak dostlarımız da, düşmanlarımız da bilsin ki, artık eski Türkiye yok. Sizin için üzgünüm ama Yeniden Büyük Türkiye geliyor ve ben bununla gurur duyuyorum.

Kalın sağlıcakla….

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.