Balıkesir Merhaba Gazetesi

Facebook çıktı evlilik bozuldu

Facebook çıktı evlilik bozuldu
20 Aralık 2014 - 0:07

Genel

İletişim uzmanı Fatih Akbaba,  sosyal medyada paylaşılanların ailede huzursuzluk yarattığını, boşanmaları artırdığını söyledi.

Havran Belediyesi kültürel faaliyetleri kapsamında düzenlenen “İletişim Ailede Başlar” konulu konferans Belediye Kültür Merkezinde yapıldı. Yazar ve İletişim Uzmanı Fatih Akbaba tarafından verilen konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fatih Akbaba, çiftler arasında yaşanan olumsuzlukları mizahi bir dille, örneklerle anlattı. Kadına uygulanan şiddet olaylarına dikkat çeken Akbaba, “Küflü ekmeği gördüğümüzde eğilip yerden alırız Allah’ın nimeti deriz peki kadını Allah yarattı onu neden döveriz darp ederiz azarlarız?” diye konuştu

Fatih Akbaba,  aile mahkemesi verilerine göre sosyal medya kaynaklı boşanmaların arttığını belirterek, “facebook yazışmalarının boşanma davalarında delil olması çok düşündürücü ve üzücü” diye konuştu. Evli çiftlere tavsiyelerde bulanan Akbaba, evli çiftlerin bir birlerine karşı dürüst olmaları, ev içinde  de dışarıda olduğu gibi özenli olmayı, eve iş hayatının sıkıntılarını taşımamalarını önerdi.

 AĞIZDAN ÇIKANA DİKKAT EDİN

Akbaba, eşlerin bir birlerine kırıcı sözler söylememesi gerektiğini belirterek, eşlerin bir birlerine karşı kullandıkları sözlere dikkat etmelerini, iş hayatı sorunlarının eve taşınmamasını istedi. Akbaba, “Gerçek mutluluk zihinsel sadakatten geçer, elde ne kadınlar, erkekler var diyerek zihninizi ve sevginizi zorlamayın, yormayın ve kendinizi kandırmayın. Dışarıda size göstermelik iyi davranan insanlar ise, bir başkasının eşidir. Eşinizi başkalarının eşiyle kıyaslamayın senin için en iyi eş, en ideal eş, kendi eşindir” diye konuştu.

Konferansın sonunda Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Akbaba’ya Kocaseyit biblosu hediye ederek teşekkür etti. Fatih Akbaba konferans sonrasında kitaplarını imzaladı. Konferansa Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Havran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Burhaniye Denizbank Şube Müdürü Lütfü Çetinkaya ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.