Balıkesir Merhaba Gazetesi

Fahri Kiraz MTAL’de Proje Sergisi Gerçekleştirildi

Fahri Kiraz MTAL’de Proje Sergisi Gerçekleştirildi
07 Haziran 2021 - 10:50

Fahri Kiraz MTAL’de Proje Sergisi Gerçekleştirdiler

Fahri Kiraz Mtal Okulunda Çocuk Gelişimi Öğretmeni Nevim Yıldırım Sarıtepe rehberliğinde Çocuk Gelişimi Bölümü,  9 ve 10.sınıf öğrencileri tarafından e Twinning  Projesi kapsamında ” Haftadan Haftaya Dönüşüm Sanata  ( Week To Week , Recycling  Art ) ” projesi uyguladılar.

Etkileşim ve İşbirliği

Okulun kuruculuğunu üstlendiği projede 10 Türk ve 7 yabancı ortak projede yer aldı. Projede amaç  ,öğrencilerin geri dönüşüm ürünlerine  karşı farklı bir bakış açısı kazanmalarını sağlamak , tasarım ve yaratıcılık  becerilerini geliştirmek , dijital araçları ve interneti bilinçli ve ayrıca etkin kullanımını sağlamak, düşünce becerilerini geliştirmek, öğrenciler arasında iletişim, etkileşim ve işbirliği yapmalarını sağlamak. Aynı zamanda yabancı dil yeterliliğinin ve ayrıca kültürlerarası anlayışlarının  gelişmesi desteklenerek , 21 .yüzyıl becerileri kazandırılması hedefliyorlar.

Gençlik ve Kültürel Değişim Gecesi

Proje de çeşitli etkinliklere de yer verdiler. Güvenli internet kullanımı, dijital okuryazarlık, geri dönüşüm ve sıfır atık, ata tohumu ve çevre etkinlikleri, tema lise etkinlikleri, atölye çalışmaları, akrostiş şiir oluşturma,  dünya sanat  günü,  e Twinning günü, dünya günü, okul dışarda günü, gençlik ve kültürel değişim gecesi ve ayrıca proje şarkısı ve benzeri etkinlikler düzenlediler. Geçtiğimiz Cuma günü ise projenin  sergi açılışı  yapıldı Okul Müdürü Ahmet İlhan ve müdür yardımcıları  tarafında öğrencilere proje sertifikaları verdiler. Öğrencilerin geri dönüşüm ürünlerinde oluşturdukları tasarım çalışmaları ayrıca okulun giriş salonunda sergiliyorlar. Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.